Nedēļas nogalē Gada Notikums putnu vērošanā – sacensības “Torņu cīņas 2015”

Šajā nedēļas nogalē notiks jau 12. putnu vērošanas sacensības “Torņu cīņas 2015”. Latvijas Ornitoloģijas biedrības 30. jubilejas gadā sacensībās piedalīsies rekordliels dalībnieku skaits – 51 putnu vērotājs no 13 komandām. Sacensību laikā vērot putnus tiek aicināts arī ikviens interesents, apmeklējot jebkuru putnu vērošanas torni “brīvās klases” ietvaros un par novērojumiem ziņojot portālā Dabasdati.lv.

Torņus būs iespēja apmeklēt arī vienkārši ekskursijas pēc un komandas labprāt pastāstīs un parādīs torņa apkārtnē esošos putnus, kā arī varēs uzzināt ko vairāk par pašām sacensībām. 10 pieredzējušās komandas putnus torņos vēros 24 stundas, bet 3 “Tautas klases” komandas – 4 stundas. Torņu cīņās dalībniekiem ir arī izaugsmes iespējas, jo, piemēram, šogad 2 komandas no “Tautas klases” ir pārgājušas uz pieredzējušo klasi. To, kura komanda dosies uz kuru torni, noteiks izloze sestdienas rītā “3 pavāru restorānā” un izlozes rezultāti tiks publicēti Torņu cīņu interneta sadaļā http://putnidaba.lv/tornu-cinas/. Šajā interneta lapā ir atrodama arī informācija par visiem zināmajiem putnu vērošanas torņiem Latvijā.

Pērn, 2014. gada Torņu cīņās piedalījās 12 komandas (9 pieredzējušās un 3 Tautas klases), kuras kopā novēroja 175 putnu sugas un torņos uzņēma 245 apmeklētājus.

Torņu cīņas arī šogad ir kā ieskaņas pasākums Eiropas Natura 2000 dienai 21. maijā. Līdz šim datumam visi iedzīvotāji ir aicināti sniegt savu vēstījumu Eiropas īpaši aizsargājamo teritoriju Natura 2000 vietu atbalstam – no plaukstām izveidot taureni, to nofotografēt un publicēt vietnē www.natura2000day.eu un/vai sociālajos tīklos, pievienojot mirkļbirku #Natura2000Day. Šogad ar šīs kampaņas palīdzību plānots atbalstīt Hāfeles upes Natura 2000 teritoriju Vācijā.

Putnu vērošanas torņu saraksts: http://putnidaba.lv/tornu-cinas/.

 

Raksts: “Nedēļas nogalē Gada Notikums putnu vērošanā – sacensības “Torņu cīņas 2015″”, Latvijas Ornitoloģijas biedrība, skat. 15.05.2015

Avots: http://www.lob.lv/lv/aktualitates.php?id=479

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *