Meža kooperatīvi diskutēs par attīstības iespējām un sabiedrības izglītošanu

Lai kopīgi diskutētu par meža kooperācijas nākotnes attīstības iespējām, rīt, 19.maijā Inčukalnā seminārā pulcēsies mežsaimniecības pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību vadītāji un pārstāvji no citām nozares organizācijām. Semināra iniciatore ir Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija (LLKA), un tajā aicināti piedalīties ne tikai LLKA biedri, bet arī ārpus asociācijas strādājošie meža kooperatīvi.

LLKA valdes locekle, MPKS “L.V. Mežs” vadītāja vietniece Aiga Smiltāne: “Mežsaimniecības kooperācija Latvijā ir salīdzinoši jauna nozare, tās attīstīšanā un popularizēšanā vēl daudz darāmā. Vēlamies mežu īpašniekus informēt par daudzajām priekšrocībām, kuras sniedz dalība meža kooperatīvā – augstākas cenas, pievienotā vērtība koksnei, pilns mežsaimniecības cikls un sekmīga meža apsaimniekošana ilgtermiņā. Šobrīd LLKA darbojamies kopīgi ar MPKS “Mežsaimnieks”, taču raugāmies plašāk un, lai sasniegtu labāko rezultātu, vēlamies uzsākt sadarbību arī ar pārējiem Latvijas MPKS, kā arī citām nozares organizācijām.”

Semināra darba kārtībā paredzēti jautājumi, kas saistīti ar aktualitātēm esošā Kooperatīvo sabiedrību likuma regulējumā un diskutētu par nepieciešamajām izmaiņām attiecībā uz meža nozares kooperatīviem, izstrādājot jauno Kooperatīvo sabiedrību likumu. Tāpat ir plānots pārrunāt spēkā esošos meža pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību atbilstības izvērtēšanas noteikumus un uzklausīt meža nozares kooperatīvo sabiedrību vadītāju sniegtos priekšlikumus nepieciešamajiem uzlabojumiem. Ņemot vērā to, ka meža nozares kooperācija ir vēl pašā attīstības sākumā, LLKA seminārā plāno apkopot idejas par meža nozares kooperatīvu biedriem nepieciešamajām apmācībām Valsts lauku tīkla ietvaros.

Seminārā piedalīsies MPKS “L.V.Mežs” valdes priekšsēdētājs Modris Kalvāns un vadītāja vietniece Aiga Smiltāne, MPKS “Mežsaimnieks” izpilddirektors Grigorijs Rozentāls, MPKS “Vidzeme” valdes priekšsēdētāja vietnieks Gundars Vāveriņš, MPKS “Vidzemes Ekomežs” valdes priekšsēdētājs Andris Štrassers un Meža īpašnieku biedrības valdes priekšsēdētajs Arnis Muižnieks.

Semināru organizē LLKA sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Valsts lauku tīkla atbalstu.

Seminārs notiks š.g. 19.maijā, plkst. 11:00 – 16:00, Inčukalna novadā, “Kārļzemniekos”, Inčukalna medību pilī.

Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija ir dibināta 2002.gadā un apvieno lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības (LPKS), kuras strādā savu biedru interesēs, samazinot to ražošanas izmaksas. Asociācijas darbības mērķis ir radīt labvēlīgu vidi lauksaimnieku kooperācijas attīstībai un veicināt sabiedrības izpratni par kooperācijas nepieciešamību un priekšrocībām. LLKA ir galvenais Zemkopības ministrijas sadarbības partneris lauksaimnieku kooperācijas jautājumu risināšanā. Šobrīd LLKA ir 50 biedri.

 

Preses relīze: “Meža kooperatīvi diskutēs par attīstības iespējām un sabiedrības izglītošanu”, Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija, publ. 18.05.2015

Avots: http://www.leta.lv/press_releases/8A722FC1-1090-4E7A-9475-D0A8D4525047/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *