Baltkrievijas – Polijas biznesa forumā izvērtē sadarbību mēbeļrūpniecībā

Šā gada 14.maijā Baltkrievijas pilsētā Gomeļā norisinājās Baltkrievijas – Polijas biznesa forums, kurā apspriesti galvenokārt jautājumi par sadarbību jaunu mēbeļu ražošanas rūpnīcu izveidē Gomeļas apgabala teritorijā.

Ņemot vērā to, ka Polijas delegāciju veidoja vairāk kā 20 uzņēmumu pārstāvji, kas darbojas tieši kokapstrādē un mēbeļu rūpniecībā, pasākuma organizatori sniedza gan vispārēju informāciju par ekonomisko potenciālu dotajā apgabalā, gan detalizētu informāciju par meža nozari kopumā.

Kā forumā uzsvēra Gomeļas apgabala izpildkomitejas priekšsēdētāja vietnieks Boļeslavs Pirštuks (Болеслав Пирштук), šajā koksnes resursiem bagātajā apgabalā jaunu pārstrādes rūpnīcu izveide tiek atbalstīta. Tā, piemēram, nesen atvērta jauna koksnes būvmateriālu ražotne; noslēgumam tuvojas balinātās sulfātcelulozes un kartona ražotnes izveides projekts. „Diemžēl mēbeļu rūpniecībā modernizācijas tempi mūs neapmierina, tāpēc šajā procesā piedāvājam līdzsadarboties Polijas uzņēmējiem, kuriem dotajā sfērā ir lielāka pieredze. Ir vairāki varianti, kā piesaistīt kapitālu: slēgt investīciju līgumu, veidot kopuzņēmumu, ārvalstu uzņēmumu, izīrēt esošās ražošanas telpas ilgtermiņā vai būvēt jaunas. Svarīgi ir tas, ka Baltkrievijā ārvalstu investoriem paredzētas noteiktas preferences, kas palīdz jauniem uzņēmumiem ātrāk nostabilizēties,” piebildis B. Pirštuks.

Viesi no Polijas interesējās par rezidentu darba apstākļiem SEZ “Gomeļa-Raton”, vietējās nodokļu likumdošanas īpatnībām, izstrādājamās apaļkoksnes apjomiem un kvalitāti, kā arī citiem jautājumiem, kas jāzin investoriem. Pirms foruma ārvalstu viesi apmeklēja Gomeļas apgabalā strādājošos kokapstrādes un mēbeļu rūpniecības uzņēmumus, kur iepazinās ar izmantotajām ražošanas tehnoloģijām un gatavās produkcijas paraugiem.

 

Raksts: “Белорусско-польский бизнес-форум”, БЕЛТА, publ. 14.05.2015

Avots: http://bellesbumprom.by/ru/press-tsentr/novost/426-belorussko-polskij-biznes-forum

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *