No LVM pērn nopelnītā valsts dividendēs saņems 67,9 miljonus eiro

Valdība otrdien atbalstīja Latvijas valsts mežu apsaimniekotāja “Latvijas Valsts meži” (LVM) dividenžu izmaksas grafiku, kas paredz dividendes par 2014.gada Valsts kasē iemaksāt divās daļās.

Zemkopības ministrijas (ZM) pieteiktajā valdības lēmumprojektā par dividenžu izmaksas grafiku teikts, ka LVM dividendēs no 2014.gada peļņas šogad budžetā iemaksās 67,908 miljonus eiro. LVM līdz šā gada 5.jūnijam Valsts kasē iemaksās 50 miljonus eiro, savukārt līdz 20.decembrim atlikušos 17,908 miljonus eiro. Ministrijas sagatavotajā informatīvajā ziņojumā norādīts, ka LVM pārvalda un apsaimnieko 1,63 miljonus hektāru zemes, tostarp 1,6 miljonus hektāru meža zemes, no kurām mežs – 1,41 miljons hektāru. Galvenais uzņēmuma produkts ir kokmateriāli, katru gadu piedāvājot tirgū aptuveni piecus līdz septiņus miljonus kubikmetru koksnes. Pēc ziņojumā teiktā, 2015.gada pirmais ceturksnis meža apsaimniekošanai Latvijā nebija labvēlīgs no klimatisko apstākļu viedokļa. Pirmajos trijos mēnešos ilgstoši veidojās laika apstākļi, kad vidējā gaisa temperatūra bija būtiski augstāka nekā ierastā norma, kas ietekmēja sortimentu sagatavošanu, pievešanu un transportēšanu un neļāva pārdot apaļkoksni budžetā plānotajos apmēros.

“Siltā laika dēļ augsne cirsmās bija par slapju, lai veiktu sortimentu sagatavošanu ar smago tehniku. Arī meža ceļi kļuva neizbraucami, kas neļāva izvest jau sagatavotos sortimentus. Rezultātā 2015. gada pirmajā ceturksnī pārdotās koksnes apmērs salīdzinājumā ar periodā plānoto samazinājās par 280,5 tūkstošiem kubikmetru, kas radīja 12,6 miljonu eiro lielus zaudējumus. Daļu no neapgūtā sortimentu apmēra plānots sagatavot un pārdot nākamajos ceturkšņos. Sortimentu pārdošanas apmēra neizpilde 2015.gadā prognozēta 80 tūkstošu kubikmetru apmērā,” skaidro ZM. Papildus nelabvēlīgajiem klimatiskajiem apstākļiem pasliktinājusies arī situācija koksnes tirgū, kas turpmākajos ceturkšņos varētu samazināt gan pārdotās koksnes apmērus, gan pārdošanas cenu. Prognozētā zāģbaļķu vidējā pārdošanas cena 2015.gadā ir par 2,7% zemāka salīdzinājumā ar 2015.gada budžetā plānoto un par 2,9% mazāka salīdzinājumā ar 2014.gadu. Arī zāģbaļķu izsoļu rezultāti otrajam pusgadam, kas notika 28.un 29.aprīlī, liecina par vēl lielāku cenu samazināšanos salīdzinājumā ar pirmā pusgada izsoļu rezultātiem.

Kompānijas peļņa pērn bija 75,454 miljoni eiro.

 

Raksts: “No LVM pērn nopelnītā valsts dividendēs saņems 67,9 miljonus eiro”, BNS, publ. 19.05.2015

Avots: http://www.la.lv/no-lvm-pern-nopelnita-valsts-dividendes-sanems-679-miljonus-eiro/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *