Zinātnes atziņas par meža un medību faunu cilvēku apsaimniekotā vidē

Turpinot ilggadējo Latvijas mežzinātnes tradīciju, mežzinātnieki un meža nozares praktiķi š.g. 15. maijā, tikās Latvijas mežzinātnes dienā, kas notika Meža pētīšanas stacijas zinātnes komunikāciju centrā „Mežmāja” Talsu novada Šķēdē. Mežzinātnes dienu organizēja LVMI Silava sadarbībā ar Daugavpils Universitāti un a/s „Latvijas valsts meži”. Šoreiz mežzinātnes dienas tēma – „Meža un medību fauna cilvēku apsaimniekotā vidē – zinātnes atziņas un patiesības”.

Mežzinātnes diena pulcēja 110 dalībniekus. Ar jaunākajām LVMI Silava pētījumu atziņām iepazīstināja LVMI Silava zinātnieki – zinātņu doktori Jānis Ozoliņš, Arvīds Priedītis, Jānis Baumanis, Guna Bagrade, Jurģis Šuba, Dainis Ruņģis un zinātņu maģistri Agrita Žunna, Mārtiņš Lūkins un Aivars Ornicāns.

Mežzinātnes dienas ziņojumu un diskusiju tēmas bija saistītas ar mežsaimniecības un medījamo dzīvnieku populāciju mijiedarbību, briežu dzimtas pārnadžu barošanās apstākļiem un lielo plēsēju populācijām cilvēka apdzīvotā vidē. Tika prezentētas jaunākās atziņas saistībā ar zeltaino šakāļu sastopamību Latvijā, brūno lāču un ūdru monitoringu, Āfrikas cūku mēra ierobežošanu meža cūku populācijas apsaimniekošanas aspektā.

Mežzinātnes dienas prezentācijas pieejamas šeit.

 

Raksts: “Latvijas mežzinātnes diena Šķēdes „Mežmājā””, LVMI “Silava”, publ. 19.05.2015

Avots: http://www.silava.lv/73/section.aspx/458

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *