Igaunijas kompānija “Graanul Invest” nopērk granulu ražotāju “Latgran”

Zviedrijas kompānijas BillerudKorsnäs AB un Baltic Resources A ir parakstījušas līgumu par 100% SIA Latgran kapitāldaļu pārdošanu Igaunijas uzņēmumam AS Graanul Invest, informē uzņēmuma pārstāvji. Darījumu plānots pabeigt 2015.gada jūlijā, izpildoties noteiktiem darījuma pabeigšanas nosacījumiem.

Latgran, vadošais industriālo granulu ražotājs Latvijā, 2014.gadā saražoja 497 tūkstošus tonnu granulu 4 rūpnīcās un sasniedza aptuveni 73 miljonu eiro apgrozījumu. Uzņēmums sagaida, ka 2015.gadā apjomi palielināsies par aptuveni 20%, pateicoties Gulbenes jaunās rūpnīcas veiksmīgai palaišanai pagājušā gada otrajā pusgadā.

Graanul ir lielākais granulu ražotājs Baltijas reģionā, kas saražoja 853 tūkstošus tonnu granulu 2014.gadā. Uzņēmumam pieder 4 rūpnīcas Igaunijā, 2 – Latvijā un 1 – Lietuvā. Graanul ražo ne tikai industriālās granulas, bet arī premium kvalitātes granulas. Tāpat Graanul strādā arī atjaunojamās enerģijas jomā, tam pieder 4 biomasas koģenerācijas stacijas ar kopējo jaudu 21 MWe.

«Industriālo granulu tirgus pasaulē ātri attīstās, un Eiropas valstis ir šīs attīstības priekšgalā. Baltijas ražotājiem ir stipra pozīcija šajā tirgū. Latgran un Graanul kombinācijas rezultātā tiks izveidots lielākais Eiropas granulu ražotājs un viens no vadošajiem pasaules spēlētājiem ar 1,8 miljonu tonnu granulu sagaidāmo kopējo ražošanas apjomu 2015.gadā,» norāda Latgran valdes priekšsēdētājs Ilmārs Kašs.

«Latgran ir izcils veiksmes stāsts Eiropas granulu ražotāju vidū. Vadība ir paveikusi fenomenālu darbu, izveidojot ļoti efektīvu ražotāju. Latgran iegāde dod mums vairākas iespējas, un sagaidām, ka tās palīdzēs stiprināt mūsu konkurētspēju pasaules granulu tirgos. Pateicoties mūsu apvienotajam apjomam, mēs varam nodrošināt klientiem lielāku elastību, plašāku dažādu loģistikas risinājumu spektru un vēl lielāku piegāžu drošību. Es raugos uz apvienotā uzņēmuma perspektīvām ar lielu entuziasmu,» atzīst Graanul valdes priekšsēdētājs Raul Kirjanen.

 

Raksts: “Igaunijas kompānija Graanul Invest nopērk granulu ražotāju Latgran”, Db.lv, publ. 22.05.2015

Avots: http://www.db.lv/razosana/igaunijas-kompanija-graanul-invest-noperk-granulu-razotaju-latgran-432812

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *