Ar “Pilsētnieku birzs” stādīšanu noslēgsies “Latvijas Meža dienas 2015”

29. maijā plkst. 11 ar īpaša dendroloģiskā stādījuma veidošanas talku, pulcējot ap 150 talcinieku no visas Latvijas, Ozolnieku novadā, Klijēnu ceļā, noslēgsies par ilggadēju tradīciju kļuvušās “Latvijas Meža dienas”, kuru aizsācējs bija kādreizējais valsts prezidents Kārlis Ulmanis.

Šogad “Meža dienu” noslēguma pasākums pirmo reizi norisināsies Jelgavas apkārtnē. Iniciatīvu veidot “Pilsētnieku birzi”, lai uzsvērtu izglītības nozīmi Latvijas lauku un mežu ilgtspējīgā apsaimniekošanā, uzņēmusies Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU), kas sagatavo speciālistus meža nozarei un apzinās nepieciešamību pēc dendroloģiskiem stādījumiem. Stādījums tiks veidots LVMI “Silava” un LLU aģentūras “Meža pētīšanas stacija” apsaimniekotajā teritorijā 0,7 hektāru kopplatībā. Tā ierīkošanai tiks izmantoti dažādu sugu un formu egļu, lapegļu un priežu, kā arī dažādu ozolu, kļavu, bērzu un citu koku sugu dižstādi. Šīs sugas un to dendroloģiskās formas vēsturiski bija iecienītas muižu parkos un viensētu apstādījumos, taču daudzviet jau ir izzudušas. Stādījumam būs nozīmīga dendroloģiska un izglītojoša nozīme. Talkā piedalīsies meža un citu nozaru pārstāvji, LLU studenti un darbinieki, LLU Meža fakultātes studentu biedrības “Šalkone” aktīvisti un Ozolnieku vidusskolas topošie absolventi. Katrs talcinieks pēc koka iestādīšanas saņems “Meža dienas 2015” lentīti, uz kuras varēs parakstīties un apsiet ap koku. Pasākuma noslēgumā dalīborganizāciju vadītāji un pārstāvji – LLU rektore Irina Pilvere, Jelgavas Domes pārstāvis Vilis Ļevčenoks, Ozolnieku novada domes priekšsēdētājs Pēteris Veļeckis – atklās piemiņas zīmi “Pilsētnieku birzs”.

Šī gada “Latvijas Meža dienas 2015” ar saukli “Kopā nākotnes mežam” tiek organizētas sadarbībā ar Zemkopības ministriju, LLU aģentūru “Meža pētīšanas stacija”, Latvijas Pašvaldību savienību, Latvijas mežzinātnes institūtu “Silava”, Ozolnieku novada pašvaldību un citu atbalstītāju dalību.

 

Raksts: “Ar “Pilsētnieku birzs” stādīšanu noslēgsies “Latvijas Meža dienas 2015″”, LLU, publ. 27.05.2015

Avots: http://www.llu.lv/aktualitates?op=raksts&id=12394

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *