Ar jauno meža mašīnu sēriju KOMATSU panāk evolucionāru izrāvienu

«Tā ir ne tikai apjomīgākā modeļu maiņa KOMATSU (Valmet) pastāvēšanas laikā, bet arī pavisam jauna filozofija un pieeja mežizstrādes darbiem,» atklāj Janeks Spricis, SIA «Valtek» meža produktu pārdošanas menedžeris. Lai nepieļautu pārtraukumu mašīnu ražošanā, iepriekšējās KOMATSU meža mašīnu sērijas nomaiņa uz jauno notika pakāpeniski – pirmie modeļi tika prezentēti pirms diviem gadiem, bet pēdējie tik tikko, līdz ar to noslēdzot jaunās sērijas ieviešanu. Iespēja novērtēt jaunākos KOMATSU mašīnu modeļus Latvijas mežizstrādātājiem bija 22.-23. aprīlī par tradīciju kļuvušajās «Meža dienās», ko Olaines novadā rīkoja SIA «Valtek» sadarbībā ar «Komatsu Forest» un citiem sadarbības partneriem. Pasākumu apmeklēja vairāk nekā 40 Latvijas mežizstrādes uzņēmumu pārstāvji.

No malas skatoties redzam tikai jauna dizaina meža mašīnas, taču īstenībā ir ļoti daudz jaunu tehnisko risinājumu, kas ir ieviestas jaunās sērijas KOMATSU mašīnās, lai panāktu augstāku efektivitāti un ekonomiju mežizstrādes darbos, uzsvaru liekot uz ērtāku un efektīvāku meža mašīnu operatoru darbu. Astoņas jaunās meža mašīnas Baltijas tirgum – forvarderu modeļi 835, 845, 855.1, 865, un harvesteri  901, 911, 931, 951 -, kas ietver visu, sākot ar pilnīgi jaunu dizainu, kabīni ar skaņas slāpēšanas funkciju, beidzot ar videi draudzīgu TIER 4 fināla dzinēju.

Kā atklāj  «Komatsu Forest» Baltijas reģiona menedžeris Heikki Vilppo, līdz ar jaunās sērijas iznākšanu KOMATSU tehnikas pārdošanas apjomi sākuši būtiski pieaugt – šī zīmola mežtehnikas tirgus daļa pieaugusi līdz aptuveni 30%. Īpaši straujš KOMATSU popularitātes pieaugums fiksēts Zviedrijā, kur 90% no pārdotajām mašīnām ir ar kabīnes piekares amortizācijas sistēmu «Comfort Ride», kas braucot nodrošina kabīnes amortizāciju un demferēšanu visos virzienos. Šo tehnisko jauninājumu, kas jau apbalvots ar vairākām inovācijas balvām Eiropā, arī var uzskatīt par galveno KOMATSU jaunās sērijas panākumu atslēgu, neslēpj rūpnīcas pārstāvis.

Jaunais mašīnu dizains ir ne tikai moderns un acij tīkams, bet arī funkcionāls. Ērtāka kļuvusi mašīnas ikdienas apkalpošana, nodrošinot vieglāku piekļuvi filtriem, drošinātājiem un citiem mašīnas komponentiem. Gluži jauna tagad ir arī riteņu hidropiedziņas sistēma, kas ļauj izmantot visu motora jaudu grūti caurbraucamās vietās. Savukārt riteņu reduktora izvietojums diska vidū daudz labāk ļauj mašīnai pārvietoties pāri celmiem un «neuzkārties».

 

Raksts: “KOMATSU panāk evolucionāru izrāvienu”, Juris Kalve, Meža Avīze, publ. 06.05.2015

Avots: http://www.mezaavize.lv/komatsu-panak-evolucionaru-izravienu/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *