LNMA iesaistās starptautiskā sadarbībā un plāno ieinteresēt Latvijas jauniešus

No 27. līdz 29. aprīlim OSCAR loģistikas, transporta un infrastruktūras darba grupā, kuru organizēja AS «Latvijas valsts meži», dalību ņēma arī Latvijas Neatkarīgo mežizstrādātāju asociācija (LNMA). OSCAR (The Operations Systems Centre of Advanced Research) – Progresīvās izpētes operacionālo sistēmu centra darba grupas «Loģistika. Transports. Infrastruktūra.» ietvaros Latvijā viesojās skandināvu meža nozares pārstāvji, lai kopā ar Latvijas kolēģiem meklētu labākos risinājumus dažādiem nozarei svarīgiem jautājumiem. Tajā aktīvu dalību ņēma arī LNMA biedri, kuriem mežizstrādes nozares attīstības perspektīvas Latvijā nav mazsvarīgas.

Kā «Meža avīzei» pastāstīja Andis Araks, kurš LNMA valdes priekšsēdētāja amatu pilda kopš šī gada sākuma, šobrīd LNMA apvieno 32 biedrus – meža nozares uzņēmumus. To galvenie darbības virzieni ir šķeldas ražošana, transporta pakalpojumi, mežizstrāde, apaļkoku pārvadājumu veikšana, kokmateriālu transporta pakalpojumi, loģistika, transporta pakalpojumu sniegšana, kokvedēju aprīkojuma ražošana, tirdzniecība, serviss, specializētās tehnikas piegāde, serviss un remonts, zāģmateriālu ražošana. Atskatoties uz pagājušajā gadā padarīto, Andis Araks neslēpj, ka asociācija paveikusi daudz. Ticis īstenots mērķis izveidot kontaktus ar citu valstu meža nozares organizācijām – pabūts Igaunijas un Somijas meža uzņēmumos un organizētas tikšanās ar nevalstiskajām organizācijām, kuru biedru pamatdarbība saistās ar mežizstrādes un apaļo kokmateriālu pārvadājumu pakalpojumu sniegšanu, kā arī specializētās tehnikas ražošanu un servisu.

«Tādēļ bija iespēja iepazīt, kā viņi risina jautājumus, kas mums ir aktuāli. Esam konstatējuši kopīgo un atšķirīgo mūsu darbā, apmainījušies ar pieredzi dažādu aktuālu jautājumu risināšanā. Neskatoties uz daudziem un dažādajiem jautājumiem par ko esam savstarpēji konsultējušies, viennozīmīgi visiem meža sektora uzņēmumiem par vienu no svarīgākajiem jautājumiem kļuvis kvalificēta darbaspēka nodrošinājums. Ņemot vērā straujo konkurences pieaugumu, arī  Igaunijā un Somijā pakalpojumu cenas ir samazinājušās līdz līmenim, kad uzņēmumi vairs nevar atļauties par saviem līdzekļiem skolot un apmācīt darbiniekus. Mums nepieciešams kvalificēts darbinieks, kurš pārzina savu darbu un veic to kvalitatīvi un ražīgi. Tādēļ esam sapratuši, ka mums jāiesaistās apmācību procesā, ne tikai profesiju apmācību kvalitātes nodrošināšanā arodskolā, bet arī jāsāk veikt pasākumus, kas iepazīstinātu, radītu interesi un iespējas iesaistīties meža nozares profesiju izzināšanā jau jaunākā skolas vecuma bērniem visā Latvijā,» ir pārliecināts LNMA valdes priekšsēdētājs Andis Araks.

 

Raksts: “LNMA iesaistās starptautiskā sadarbībā un plāno ieinteresēt Latvijas jauniešus”, Vineta Kalve, Meža Avīze, publ. 06.05.2015

Avots: http://www.mezaavize.lv/lnma-iesaistas-starptautiska-sadarbiba-un-plano-ieintereset-latvijas-jauniesus/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *