Koka būvkonstrukciju eksports no Latvijas 1.ceturksnī audzis par 79%

Latvijā ražoto koka būvkonstrukciju eksports šā gada pirmajos trīs mēnešos palielinājies par 79,2% un sasniedzis 9,53 miljonus eiro salīdzinājumā ar 5,32 miljoniem attiecīgajā laika posmā pērn, liecina Zemkopības ministrijas Meža departamenta apkopotie CSP dati.

Visvairāk – 38,4% no visa apjoma – koka būvkonstrukcijas šajā laika periodā eksportētas uz Norvēģiju – 3,66 milj. eiro kopvērtībā, kas ir par 64% vairāk nekā 2014.gada pirmajos trīs mēnešos. Savukārt lielākā izaugsme gada griezumā panākta eksportā uz Lielbritāniju, kur šogad realizēto koka būvkonstrukciju kopējā eksporta vērtība pieckāršojusies, sasniedzot 1,92 milj. eiro. Tāpat būtiski vairāk Latvijā ražotās koka būvkonstrukcijas šogad realizētas Nīderlandē – 1,19 milj. eiro kopvērtībā (+110%), Francijā – 1,51 milj. eiro kopvērtībā (+73%) un Zviedrijā – 480,4 tūkst. eiro kopvērtībā (+169%), kas daļēji skaidrojams ar būvkonstrukciju noieta izsīkumu Krievijas tirgū. Uz šo valsti, saskaņā ar Latvijas Centrālās statistikas pārvaldes datiem, koka būvkonstrukciju eksports no Latvijas kopš aizvadītā gada novembra pārtraukts. Līdz tam desmit mēnešu laikā pērn no Latvijas uz Krieviju koka būvkonstrukcijas eksportētas 1,71 milj. eiro kopvērtībā.

Kopumā koka būvkonstrukciju eksports veidoja 7,6% no kopējā Latvijas meža nozares eksporta 2015.gada pirmajos trīs mēnešos, kas sasniedzis 510,32 miljonus eiro salīdzinājumā ar 481,85 miljoniem attiecīgajā laika posmā pērn.

 

Avots: LR Centrālā statistikas pārvalde

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *