Pieredzes apmaiņa: bērza mežaudžu un plantāciju apsaimniekošana Somijā

No š.g. 25.-29. maijam LVMI Silava Meža atjaunošanas un ieaudzēšanas pētniecības virziena vadošais pētnieks Dr.silv. Kaspars Liepiņš, Meža entomoloģijas pētniecības virziena vadošais pētnieks Dr. biol. Agņis Šmits un Meža fitopatoloģijas un mikoloģijas pētniecības virziena zinātniskā asistente Mg.biol. Lauma Brūna kopīgi ar pārstāvjiem no a/s „Latvijas valsts meži” un a/s „Latvijas Finieris” piedalījās pieredzes apmaiņas braucienā uz Somiju, kur Somijas dabaszinātņu institūta LUKE zinātnieku vadībā iepazinās ar šīs valsts pieredzi bērzu mežaudžu un plantāciju apsaimniekošanā.

Vizīte tika plānota un organizēta kā darba uzdevums pētījuma „Bērza jaunaudžu un stādmateriāla audzēšanas problemātika” ietvaros, jo šajā jomā Somijas pieredze ir ievērojami lielāka nekā citās Eiropas valstīs, un plaši pētījumi par bērzu ir uzsākti jau iepriekšējā gadsimta sešdesmitajos gados.

Pieredzes apmaiņas brauciena laikā LVMI Silava zinātniekiem bija iespēja diskutēt ar somu kolēģiem par bērza apsaimniekošanu un apaļkoksnes izmantošanu, apmeklēt pētījumu objektus un bērza sēklu plantācijas, pārliecinoties par šīs sugas koku augsto produktivitāti pareizas un savlaicīgas stādījumu apsaimniekošanas rezultātā.

 

Raksts: “Pieredzes apmaiņa: bērza mežaudžu un plantāciju apsaimniekošana Somijā”, LVMI “Silava”, publ. 01.06.2015

Avots: http://www.silava.lv/73/section.aspx/479

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *