Mēbeļu ražotājs “MEFA” 2014.gadu noslēdzis ar apgrozījuma kāpumu

Mazsalacā reģistrētais mēbeļu ražošanas un eksportēšanas uzņēmums SIA “MEFA” 2014.gadu noslēdzis ar apgrozījuma pieaugumu par 143 939 jeb 19%, sasniedzot 913 021 eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. Pieaudzis ir ne tikai apgrozījums, bet arī peļņa – ja 2013.gadā tā bijusi 20 312 eiro, tad pērn sasniegusi 80 125 eiro, kuru, kā minēts uzņēmuma vadības ziņojumā, plānots ieguldīt uzņēmuma attīstībā.

SIA “MEFA” izmanto ražošanā modernas iekārtas, kuras iegūtas, pateicoties finansējumam no Eiropas Savienības fondu grantu shēmas “Atbalsts ieguldījumiem uzņēmumu attīstībā īpaši atbalstāmajās teritorijās”, kā arī ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) atbalstu aktivitātē “Jaunu produktu un tehnoloģiju izstrāde – atbalsts jaunu produktu un tehnoloģiju ieviešanai ražošanā”.

Aizvadītajā gadā SIA “MEFA” paplašināja sortimentu, piedāvājot jaunus mēbeļu modeļus. Vidējais strādājošo skaits 2014.gadā bija 31 cilvēks. Uzņēmuma darbinieki prognozē, ka SIA “MEFA” attīstības tempi 2015.gada periodā turpinās pieaugt, jo ir izveidota sadarbība ar stabiliem un uzticamiem pircējiem Eiropas tirgos. To parāda arī 2014.gada apgrozījuma kāpums. Aizvadītajā gadā SIA “MEFA” atsāka sadarbību ar pircēju no Francijas “LaRedoute”. Uzsākta jauna inovatīva produkta ražošana, ir paplašināts sortiments esošajiem pircējiem, tas viss ļaus palielināt uzņēmuma apgrozījumu.

Uzņēmums ir noslēdzis līgumus ar LIAA par projekta “Augstas pievienotās vērtības produkta ieviešana ražošanā SIA “MEFA”” īstenošanu. Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālais attīstības fonds.

2014.gadā SIA “MEFA”, veicot pētniecības darbus, turpināja sadarbību ar profesoru Andri Drēsku, kā arī ar Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūtu. Pētniecības darbos uzņēmums iztērējis 1994 eiro.

 

Raksts: “”MEFA” aizvadīto gadu noslēdzis ar apgrozījuma kāpumu”, LETA, publ. 13.05.2015

Avots: http://valmiera.pilseta24.lv/zinas/46/358694

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *