Konstrukciju ražotājs “Baltic Forest Trading” turpina iekarot Skandināvijas tirgu

Ventspils brīvostas speciālās ekonomiskās zonas uzņēmums “Baltic Forest Trading” turpina iekarot Skandināvijas tirgu. No Ventspilī uzbūvētajiem māju paneļiem šobrīd top muzejs Norvēģijā.

SIA “Baltic Forest Trading” ir brīv­ostas industriālajā zonā strādājošs kokapstrādes uzņēmums, kuru Zviedrijas uzņēmējs Jans Gustavsons dibināja 1999. gada janvārī, bet 2003. gadā, noslēdzot zemes nomas līgumu ar Ventspils brīvostas pārvaldi, tas sāka darbu Ventspilī. Gadu gaitā “Baltic Forest Trading” izaudzis no salīdzinoši vienkārša profila kokapstrādes uzņēma līdz ražotnei, kurā top arī konstrukcijas moduļu tipa mājām. Tās galvenokārt tiek eksportētas uz Skandināviju.

Ik gadu ar prāmi no Ventspils uz Zviedriju aizceļo aptuveni 150 kravas ar “Baltic Forest Trading” produkciju, atklāj uzņēmuma īpašnieks un vadītājs Gustavsons. “Par mūsu sadarbības partneriem pēdējo gadu laikā kļuvuši vairāki prominenti Zviedrijas būvniecības uzņēmumi, kuriem mēs piedāvājam arī pilnībā sagatavotas māju sienu un jumtu konstrukcijas. Turklāt, pateicoties efektīvajai prāmju līnijai Ventspils-Nineshamna, mēs varam gatavo produkciju nogādāt Zviedrijas galvaspilsētā pat 24 stundu laikā,” norāda Gustavsons. Uzņēmums piedāvā ne tikai kokmateriālus un no tiem izgatavotos produktus, bet arī projektu vadības, projektēšanas un montāžas pakalpojumus. Turklāt uzņēmums darbojas ar tā dēvēto zaļo pieeju – gan pats ražo, izvēloties videi draudzīgas metodes un materiālus, gan arī izmanto atjaunojamos resursus. Šobrīd noslēguma stadijā ir viens no nozīmīgākajiem uzņēmuma realizētajiem projektiem – muzeja ēka Norvēģijas pilsētā Narvīkā. Procesā ir nākamais – 22 modeļu māju izgatavošana kādā Zviedrijas pilsētā. Zviedrija ir galvenais uzņēmuma tirgus, un arī nākamais projekts, visticamāk, tiks realizēts zviedru pasūtītājam, atklāj Gustavsons.

Kokmateriālu uzņēmums iepērk šeit pat Latvijā un tā apstrādi veic pats, izmantota pārsvarā tiek egle. Šobrīd “Baltic Forest Trading” nodarbināti aptuveni 15 darbinieki. “Uzņēmums nav liels, bet stabils,” stāsta Gustavsons. “Sešus gadus piedāvājam māju moduļu izgatavošanu, bet pēdējo divu gadu laikā ražošanas apjoms ir būtiski pieaudzis.”

 

Raksts: “Skandināviem mājas ražo Ventspilī”, Ventspils brīvostas pārvalde, publ. 19.05.2015

Avots: http://www.portofventspils.lv/lv/skandinaviem-majas-razo-ventspili

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *