Rūpniecības izlaide aprīlī ļauj cerēt uz labu nozares izaugsmi

Aktualizētā statistika par rūpniecības produkcijas izlaidi šā gada aprīlī norāda uz labām izaugsmes perspektīvām rūpniecībā šogad. Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem rūpniecības izlaide uzrāda strauju kāpumu jau otro mēnesi pēc kārtas. Šā gada aprīlī salīdzinājumā ar iepriekšējā gada aprīli tā ir pieaugusi par 10,2%. Tas ir straujākais pieaugums kopš 2012. gada decembra. Līdzīgi kā martā arī aprīlī izaugsme reģistrēta visās rūpniecības nozarēs.

Apstrādes rūpniecības kāpums gada griezumā sasniedza 10,9%. To kārtējo reizi nodrošināja kokrūpnieki, kā arī atsevišķas mašīnbūves un metālapstrādes apakšnozares. Koksnes un koka izstrādājumu ražošana šā gada aprīlī, salīdzinot ar pērnā gada aprīli, pieauga par 8,7%. Šo kāpumu veicina augošais ārējais pieprasījums, jo lielākā daļa nozarē saražotās produkcijas tiek eksportēta. Jāatzīmē, ka šā gada pirmajā ceturksnī kopumā koksnes apgrozījuma apjomi bija augstāki par nozarē saražotajiem un par 9,4% pārsniedza 2014. gada pirmā ceturkšņa apgrozījumu.

Augsti gada izaugsmes tempi reģistrēti arī datoru un elektronisko iekārtu ražošanā (+55,1%), kā arī mēbeļu ražošanā (+19,2%).

 

Raksts: “Rūpniecības izlaide aprīlī ļauj cerēt uz labu nozares izaugsmi šogad”, Finanšu ministrija, publ. 03.06.2015

Avots: http://www.fm.gov.lv/lv/aktualitates/jaunumi/makroekonomika/50820-fm-rupniecibas-izlaide-aprili-lauj-ceret-uz-labu-nozares-izaugsmi-sogad

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *