Enerģētikas Savienību stratēģijas īstenošanā uzsvars uz reģionālo sadarbību

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē ietvaros, 2015. gada 8.jūnijā, Luksemburgā notika ES Enerģētikas ministru padomes sanāksme, kuru vadīja Latvijas ekonomikas ministre Dana Reizniece – Ozola. Padomē ministri pārrunāja Enerģētikas drošības stratēģijas īstenošanas aktualitātes un nākotnes tendences, īpašu uzmanību pievēršot energoapgādes drošības jautājumiem. Eiropas Enerģētikas drošības stratēģijas mērķis ir attīstīt ES spēju pretoties enerģijas piegāžu satricinājumiem un pārrāvumiem, kā arī mazināt tās atkarību no atsevišķiem energoresursu piegādātājiem un piegāžu veidiem ilgtermiņā.

Ministri uzsvēra, ka energoresursu piegāžu ceļu un avotu dažādošana, reģionālā sadarbība, kā arī enerģētikas tirgus un infrastruktūras attīstība ir būtiski elementi ES enerģētikas politikā un nepieciešamie soļi ceļā uz ES iekšējā enerģētikas tirgus integrāciju.

Reģionālā sadarbība ir svarīgs solis ES enerģētiskās drošības stiprināšanā un tas jāņem vērā, izstrādājot turpmākos pasākumus šajā jomā. Paaugstināta enerģētiskā drošība ir viena no galvenajām prioritātēm ES un tās dalībvalstīm, turklāt tā pozitīvi ietekmē arī ekonomikas izaugsmi un jaunu darbavietu radīšanu ES“, uzsvēra Latvijas ekonomikas ministre Dana Reizniece – Ozola.

Padome pieņēma secinājumus arī par Enerģētikas savienības stratēģijas īstenošanu, pievēršot uzmanību tam, kā nodrošināt patērētājiem – kā mājsaimniecībām, tā uzņēmumiem – drošu, ilgtspējīgu un pieejamu enerģiju un veicināt ieguldījumus šajā jomā.

 

Raksts: “ES enerģētikas ministri pieņem secinājumus par Enerģētikas Savienību, lai paplašinātu patērētāju iespējas un sekmētu investīciju piesaistīšanu”, LR Ekonomikas ministrija, publ. 08.06.2015

Avots: www.em.gov.lv

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *