Aicina ievērot papildus ugunsdrošības pasākumus mežos un purvos

Gaidāmajās brīvdienās meteorologi sola saulainu un karstu laiku. Iedzīvotājus aicina doties pie dabas un apmeklēt ap 350 labiekārtotas atpūtas vietas visā Latvijā, tomēr jāievēro piesardzība, rīkojoties ar uguni, un jāatceras par savu un apkārtējo cilvēku drošību mežā un purvos. „Mežos šobrīd ir ļoti sauss, un katra mazākā uguns dzirkstele var izraisīt meža ugunsgrēku. Šobrīd ik dienas saņemam vairākus izsaukumus,” teic Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Viktorija Gribuste. Valsts meža dienesta informācija liecina, ka 10. jūnijā ir dzēsti pieci mežu ugunsgrēki ar kopējo platību 0,22 hektāri, bet 11. jūnijā ­- jau septiņi mežu ugunsgrēki 1,7 hektāru platībā.

Nekontrolētai un patvaļīgai rīcībai ar uguni mežos un purvos ir postošas sekas, un to nedrīkst pieļaut. Uguns nedrošais periods izsludināts no 25.aprīļa. Šajā laikā aizliegts kurināt ugunskurus mežos un purvos, izņemot īpaši ierīkotas vietas, kas nepieļauj uguns izplatīšanos ārpus šīs zonas. Arī šādās teritorijās aizliegts atstāt ugunskurus bez uzraudzības – ugunskura vieta jāatstāj, kad uguns nodzēsta un gruzdēšana pilnīgi beigusies.

Ikvienu meža apmeklētāju aicina ugunsnedrošajā laika posmā ­- no pavasara līdz rudenim – atcerēties: mežos ir aizliegts kurt ugunskurus ārpus speciāli tam ierīkotām vietām, kā arī atstāt tos bez uzraudzības, nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus, braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem pa mežu ārpus ceļiem.

 

Raksts „Ar uguni mežā – piesardzīgi”, AS Latvijas valsts meži, publ. 12.06.2015, Raksts „Aicinām ievērot ugunsdrošību mežos un purvos”, Dabas aizsardzības pārvalde, publ. 12.06.2015

Avots: www.lvm.lv; www.daba.gov.lv

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *