Meža nozares produkcijas eksporta kāpums par 7% š.g. četros mēnešos

Šā gada pirmajos četros mēnešos Latvijas meža nozares eksports joprojām palielinājies, uzrādot 7,4% kāpumu un sasniedzot 700,7 miljonus eiro salīdzinājumā ar 652,5 miljonu rādītāju attiecīgajā laika perioda. Koksne un tās izstrādājumi eksportēti 604 miljonu eiro vērtībā, kas ir par 6,4% vairāk nekā pērn attiecīgajā laika posmā. Koksnes izstrādājumu grupa kā kurināmā koksne uzrāda pieaugumu ~16% šajā laika periodā salīdzinājumā ar rādītājiem pērn, kur visstraujākais kāpums novērojams granulu eksportā (+36%). Arī zāģmateriālu eksportā vērojams pieaugums šā gada četros mēnešos, t.i. ~9%, no kuriem lielākais kāpums vērojams lapkoku zāģmateriālu eksportā (+13%). Pretēja situācija vērojama apaļo kokmateriālu, t.sk. zāģbaļķu, eksportā, kur samazinājums par 22% šajos četros mēnešos attiecībā pret analogu laika periodu pērn. Neskatoties, ka šajā segmentā lapkoku zāģbaļķu eksporta kāpums bija gandrīz 45% apmērā, taču kopumā vērojams samazinājums dēļ eksporta kritumu skujkoku sortimentu produktu grupās. Analizējot pārējos meža nozares produkcijas grupas, redzams, ka vislielākais procentuālais kāpums ir koka būvkonstrukciju un rotaļlietu segmentā, t.i. +57% šā gada pirmajos četros mēnešos salīdzinājumā ar rādītājiem pērn, taču to īpatsvars eksporta segmentā ir salīdzinošs neliels.

Kā jau ierasts, lielākie eksporta tirgi Latvijas meža nozares produkcijai bijuši Lielbritānija, Vācija un Zviedrija. Kopumā uz Lielbritāniju šogad eksportēts 17% produkcijas par 121,3 miljoniem eiro, uz Vāciju – ~10% par 69,4 miljoniem eiro, savukārt uz Zviedriju – ~10% par 67,9 miljoniem eiro.

Tikmēr meža nozares imports gada četros mēnešos sasniedzis 228,1 miljonu eiro, kas ir par 5% vairāk, salīdzinot ar analogu laika posmu pērn, kad šis rādītājs bija 217,2 miljoni eiro. Importā dominējošo valstu trijnieks palicis nemainīgs. Visvairāk produkcijas gada četros mēnešos ievests no Lietuvas – 18% par 41,3 miljoniem eiro, no Igaunijas – 13% par 30,2 miljoniem un Polijas – ~12% par 26,5 miljoniem eiro.

 

Sagatavoja: Meža nozares informācijas vortāls „Latforin.info” pēc LR Zemkopības ministrijas Meža departamenta datiem

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *