Putnu vērotāji aicina uz ikgadējām sacensībām „Putnu rallijs 2015″

Latvijas un citu valstu putnu vērotāji ir aicināti piedalīties starptautiskajās putnu vērošanas sacensībās „Putnu rallijs 2015″, kas šogad norisināsies Vidzemē, Latgalē un Sēlijas pusē no 19. līdz 20. septembrim. Sacensības organizē AS „Latvijas valsts meži”, Latvijas Putnu fonds un portāls www.latvijasputni.lv.

Diennakti ilgajām sacensībām komandas aicinātas pieteikties līdz 31. jūlijam, sūtot pieteikumu uz e-pasta adresi: funtaputni@gmail.com. Pieteikumā jānorāda komandas nosaukums, dalībnieku vārdi un uzvārdi, komandas dalībnieku dzimšanas datums, mēnesis un gads, kā arī komandas dalībnieku e-pasta adreses un tālruņa numuri. Komandā jāpiesaka trīs līdz pieci cilvēki, kas sasnieguši pilngadību. Lai pārvietotos pa noteikto apgabalu, drīkstēs izmantot autotransportu, sabiedrisko transportu un citus mehāniskos transportlīdzekļus. Tomēr katra komanda drīkstēs izmantot tikai vienu transportlīdzekli.

Novērotās putnu sugas un pasugas būs jāreģistrē sacensību organizētāju izsniegtā Latvijas putnu sugu un pasugu sarakstā. Sarakstā ierakstīt atļauts tikai dzīvus, savvaļā brīvi novērotus vai dzirdētus un pārliecinoši noteiktus putnus. Putnu ķeršanai ir aizliegts izmantot tīklus vai citas ierīces, piemēram, putnu balsu atskaņotājus, lai pievilinātu putnus. Par sacensību uzvarētājiem tiks atzīta tā komanda, kas būs reģistrējusi visvairāk putnu nominālsugu. Ja vairākām komandām nominālsugu skaits sakritīs, par uzvarētāju atzīs to komandu, kurai ir vairāk novēroto unikālo sugu – tās ir sugas, kuras neviena cita komanda nebūs reģistrējusi.

Sacensību sākums  – 19. septembrī pulksten 10.00 AS „Latvijas valsts meži” tūrisma un rekreācijas centrā „Ezernieki”.

 

Raksts: “Aicinām pieteikties putnu vērošanas sacensībām”, Latvijas valsts meži, publ. 01.07.2015

Avots: http://www.lvm.lv/jaunumi/2555-aicinam-pieteikties-putnu-verosanas-sacensibam

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *