Latvija palīdzēs Ukrainai jaunāko tehnoloģiju ieviešanā mežsaimniecībā

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs no svētdienas līdz otrdienai, no 5. līdz 7.jūlijam, tikās ar Čerņihivas (Čerņigovas) apgabala padomes priekšsēdētāju Mikolu Zverevu (Mykola Zverev), lai runātu par sadarbību nākotnē. Tikšanās laikā amatpersonas sprieda par sadarbības aktivizēšanu lopkopībā, graudkopībā un biogāzes ražošanā, kā arī dravniecībā, mežsaimniecībā un lauku konsultāciju sistēmas izveidē.

Sabiedrības “Latvijas valsts meži” (LVM) vadība kokaudzētavā “Mazsili” Abavas pagastā iepazīstināja amatpersonas ar valsts meža apsaimniekošanu Latvijā kopš neatkarības atgūšanas, Latvijas pieredzi meža koku sēklu selekcijā un meža stādu audzēšanā, uzņēmuma pieredzi meža infrastruktūras objektu būvē.

Čerņihivas apgabala padomes priekšsēdētāju patīkami pārsteidzis Latvijas lauksaimniecībā redzētais. Tika uzsāktas sarunas ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra vadību par Latvijas ekspertu palīdzību lauksaimniecības konsultāciju sistēmas izveidošanā Ukrainā un konsultācijām mežsaimniecībā, piensaimniecībā, enerģētikā, kooperācijā, kā arī ES standartu harmonizācijā. Savukārt LVM vadība ar Ukrainas viesi risināja sarunas par konsultācijām modernu profesionālo tehnoloģiju ieviešanā koku sēklu selekcijā, meža stādu audzēšanā un meža atjaunošanā.

 

Raksts: “Latvija palīdzēs Ukrainai konsultāciju sistēmas un jaunāko tehnoloģiju ieviešanā lauksaimniecībā un mežsaimniecībā”, Zemkopības ministrija, publ. 07.07.2015

Avots: https://www.zm.gov.lv/presei/latvija-palidzes-ukrainai-konsultaciju-sistemas-un-jaunako-tehnologiju?id=4718

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *