Jūlijā atsākta intesīva jaunaudžu kopšana valsts mežos

Jūlijā valsts mežos ir atsākta intensīva jaunaudžu kopšana, kas pavasarī ik gadu tiek pārtraukta putnu ligzdošanas laikā. Šogad ir izkopti jau 42% jeb vairāk nekā 17 tūkstoši hektāru jaunaudžu no plānotajiem 40,7 tūkstošiem hektāru. Jaunaudžu kopšana tiek veikta, lai nodrošinātu optimālus augšanas apstākļus konkrētai vietai piemērotām koku sugām.

„Lielākā daļa jeb 12,5 tūkstoši hektāru no padarītā darba apjoma paveikta gada pirmajos trīs mēnešos. Pateicoties ziemai bez sniega, bija iespēja intensīvi kopt audzes, kas garākas par 2 metriem. Vēlāk darbi tika turpināti arī skuju koku audzēs, kuru vidējais augstums nepārsniedz 0,7 metrus, lapu koku audzēs, kuru vidējais augstums nepārsniedz 1 metru, kā arī priežu un lapu koku audzēs, kuras vecākas par 10 gadiem, un egļu audzēs, kuras vecākas par 30 gadiem.”

Jaunaudžu kopšana tiek veikta, lai ne tikai izveidotu augšanas apstākļiem piemērotu audzes sastāvu un uzlabotu koku augšanas apstākļus, samazinot arī nākotnes mežizstrādes izmaksas, bet arī, lai samazinātu sniega un vēja bojājumu riskus, saglabātu un veidotu sugu daudzveidību, vizuālo kvalitāti un kultūrvēsturisko mantojumu.

 

Raksts “Atsākta jaunaudžu kopšana”, A/s Latvijas valsts meži, publ. 20.07.2015

Avots:www.lvm.lv

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *