Dabas izziņas prieks vasaras nometnēs Tērvetes dabas parkā

Jau par tradīciju kļuvušas vides izziņas nometnes Tērvetes dabas parkā, kuras vasarā apmeklē bērni vecumā no 6 – 12 gadiem, ierodoties no visiem Latvijas reģioniem. Šogad trīs nometnēs kopumā 74 mazajiem dabas draugiem nepilnas nedēļas garumā vides izpētes prieks mijās ar sportiskajām un radošajām aktivitātēm.

Rīta cēlienus bērni aizvadīja, pētot un izzinot meža dzīvi, saprotot, kā audzēt mežu, iepazīstot un novērtējot atjaunojamo resursu – koksni. Parka Koktēlniecības darbnīcā jaunie cilvēki sekoja līdzi daudzveidīgajām koka pārvērtībām, priecājoties par soliem, galdiem un citiem vides objektiem, kas ik gadu priecē vairāk nekā 100 tūkstošus apmeklētāju Tērvetes dabas parkā. Parka vides izglītības speciālistes bērnus mudināja padomāt par meža draugiem – putniem-, kā arī  nedraugiem – atsevišķām kukaiņu sugām -, kuri var nodarīt būtisku kaitēju kokiem. Piemēram, 7 – 8 milimetrus garo egļu astoņzobu mizgrauzi, kurš ar saviem vienaudžiem uzvedas tik agresīvi, ka var izraisīt koku nokalšanu dažu dienu laikā.

Zaļenieku kokaudzētavā redzētais un dzirdētais lika aizdomāties, cik pūļu nepieciešams, lai no mazas sēkliņas izaugtu vareni koki. Katrs aizveda mājās pašu rokām iestādītu bārbeles spraudenīti. Latvijas Valsts mežu galvenais tīrības cīnītājs Cūkmens, atgādinot daudziem zināmo patiesību: “Nemēslo mežā! Par cūku pārvērtīsies!”, tikšanās laikā norādīja, cik būtiski jau bērnībā veidot ieradumu rūpēties par tīru un sakoptu vidi. Neizpalika tikšanās ar pieredzējušo meža zvēru taku zinātāju Agri Ģērmani, kurš dabas draugus iepazīstināja ar Latvijas mežu dzīvnieku daudzveidību, sniedza praktiskus padomus slotiņu gatavošanai to piebarošanai.

Vides izpētes nometņu saturs Tērvetes dabas parkā balstīts uz AS “Latvijas valsts meži” izstrādāto programmu “Izzini mežu”.

 

Raksts: “Dabas izziņas prieks vasaras nometnēs Tērvetes dabas parkā”, AS Latvijas valsts meži, publ. 27.07.2015

Avots: http://www.mammadaba.lv/dabas-objektu-jaunumi/tervetes-dabas-parks/1416-dabas-izzinas-prieks-vasaras-nometnes-tervetes-dabas-parka

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *