“Latvijas Finieris” atklās Igaunijā esošās rūpnīcas paplašināšanas otro kārtu

Koncerns „Latvijas Finieris” paplašinot darbību Igaunijā, attīsta pilna cikla saplākšņa un tā produktu ražošanu rūpnīcā „Kohila Vineer”, kas atrodas netālu no Tallinas.

Rūpnīcas „Kohila Vineer” otro kārtu atzīmēs simboliski ar pamatakmens ielikšanu 2015. gada 12. augustā projektā iesaistīto sadarbības partneru un vietējās pašvaldības vadītāju lokā.

Jaunā ražotne 17 700 kvadrātmetru platībā, tostarp arī biroja ēka, izcelsies ar „Peetri Puit” OÜ izgatavoto koka nesošo konstrukciju elementiem, kam pagaidām vēl nav daudz analogu tieši rūpniecisko objektu būvniecībā Baltijā. Ģenerāluzņēmēja, arī Igaunijas kompānijas, „Maru Ehitus” OÜ, pārziņā ir projektēšanas un celtniecības darbi. Projekta attīstība notiek sadarbībā ar SEB Pank.

Jānis Ciems, AS „Latvijas Finieris” valdes priekšsēdētājs: „Rūpnīcas „Kohila Vineer” paplašināšanas otrā kārta ir „Latvijas Finiera” attīstības plāna īstenošana, lai piedāvātu klientiem plašāku produktu klāstu un pilnvērtīgāku servisu. Ir izpildīts liels sagatavošanās darbs, lai realizētu šo ieceri plānotajos termiņos un kvalitātē, un kopā ar sadarbības partneriem mēs to paveiksim.”

Spēcīgas nākotnes personāla komandas izveide ir viena no šā brīža prioritātēm, tāpēc ar lielu vērību notiek jaunu speciālistu atlase. Nepieciešamās specifiskās iemaņas un praksi jaunie darbinieki apgūs Latvijā, lai pēc iespējas ātrāk pārņemtu darbu ar iekārtām, kas speciāli pasūtītas un izgatavotas atbilstoši jaunākajiem tehnoloģiju standartiem. Iekārtas izgatavo vadošās bērza saplākšņa industrijas kompānijas no Somijas, Austrijas, Vācijas un Latvijas. Sagatavošanas darbi rit saskaņā ar plānoto grafiku un jau septembrī paredzēts uzsākt atsevišķu iekārtu montāžu.

Paplašinātās ražotnes jauda sasniegs 45 tūkstošus kubikmetru bērza saplākšņa gadā, rūpnīcā strādās 230 darbinieku, ieguldījumi kopš 2011. gada līdz šā projekta īstenošanai sasniegs 80 miljonus eiro. Projektu paredzēts īstenot līdz 2016. gada nogalei.

Raksts: “”Latvijas Finiera” pamatakmens otrajai kārtai Igaunijā”, AS „Latvijas Finieris”, publ. 12.08.2015

Avots: http://www.finieris.lv/lv/medijiem–presei/pazinojumi/latvijas-finiera-pamatakmens-otrajai-kartai-igaunija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *