OnTrack pirmie lauka izmēģinājumi ar pievedējtraktoru, kas rada mazu ietekmi uz meža augsni

Horizon 2020 Inovāciju programmas projekta “Inovatīvi risinājumi koksnes piegāžu efektivitātes palielināšanai un ietekmes uz vidi mazināšanai nākotnē (OnTrack)” pētījumu ietvaros notikuši pirmie lauka izmēģinājumi ar OnTrack pievedējtraktoru, kas rada mazu ietekmi uz meža augsni.

“Protams, šī vēl nav ražošanai gatava mašīna, bet gan pilnvērtīgs koncept-risinājums izmēģinājumiem. Pārbaudes, ko mēs veicam pētījuma ietvaros, ir obligāts priekšnosacījums kāpurķēžu pievedējtraktoru ražošanai nākotnē,” saka  Rolf Björheden, Skogforsk izmēģinājumu vadītājs un pētnieks.

Skogforsk un Konstholmen AB veic galveno tehnisko īpašību pārbaudes lauka apstākļos un testē mašīnu, veicot kokmateriālu pievešanu ražošanai pietuvinātos apstākļos. Šie izmēģinājumi sniegs būtisku ieguldījumu ar ķēdēm aprīkotā pievedējtraktora konstrukcijas pilnveidošanā, izgatavojot ražošanai piemērotu mašīnas modeli. Ja projektu izdosies īstenot sekmīgi,  OnTrack noteiks jaunu ietekmes uz vidi mazināšanas standartu, veicot mežizstrādes darbus, kas mudinātu arī citus meža tehnikas ražotājus sekot šim piemēram.

 

Raksts: “OnTrack pirmie lauka izmēģinājumi ar pievedējtraktoru, kas rada mazu ietekmi uz meža augsni”, LVMI Silava, publ. 04.04.2017

Avots: http://www.silava.lv/73/section.aspx/654

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *