“Mežaparkā” notiks Starptautiskais koka skulptūru festivāls

No 2017. gada 10. maija līdz 2017. gada 20. maijam kultūras un atpūtas parka “Mežaparks” Zaļajā teātrī norisināsies Starptautiskais koka skulptūru festivāls. Festivālu organizē SIA “Rīgas meži”.

Šāds festivāls “Mežaparkā” notiks pirmo reizi un tā mērķis ir bagātināt Rīgas pilsētas un kultūras un atpūtas parka “Mežaparks” piedāvātās atpūtas un izklaides iespējas. Festivāla laikā septiņi vadošie pašmāju un ārvalstu tēlnieki “Mežaparka” Zaļajā teātrī no lielizmēra koka bluķiem veidos skulptūras par tēmu “Mežaparks – Rīgas zaļā sirds”. “Mežaparka” apmeklētājiem būs iespēja vērot koka skulptūru radīšanas procesu. Veidojot skulptūras, mākslinieki kā materiālu izmantos arī dabīgo granīta akmeni un gaismas elementus, kas kļūs par skulptūru vizuālo papildinājumu diennakts tumšajā laikā. Visas skulptūras tiks veidotas tā, lai cilvēkiem vēlāk būtu iespēja integrēties tajās (piemēram, apsēžoties vai uzkāpjot uz skulptūras elementa), kļūstot par daļu no mākslas darba sižeta.

Festivāla skiču konkursa ietvaros tika saņemtas vairāk nekā 60 skulptūru skices. Dalībai skulptūru veidošanas festivālā tika izvēlēti septiņi mākslinieki no Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Ugandas un ASV.

Festivālam noslēdzoties, skulptūras tiks uzstādītas “Mežaparka” teritorijā, kļūstot par ilglaicīgiem vides objektiem.

 

Raksts: ““Mežaparkā” notiks Starptautiskais koka skulptūru festivāls”, SIA “Rīgas meži”, publ. 07.04.2017

Avots: http://www.rigasmezi.lv/lv/mezaparks/jaunumi/?doc=9056

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *