Somijas Metsa Wood Pērnavā būvēs saplākšņa rūpnīcu

Igaunijas būvniecības kompānija Nordecon un Somijas mežrūpniecības grupa Metsa Wood noslēgušas 14 miljonu eiro vērtu līgumu par saplākšņa rūpnīcas būvniecību Pērnavā, kas atrodas Igaunijas dienvidrietumos.

«Metsa Wood investē bērza saplākšņa ražošanā, lai labāk atbilstu pasaulē pieaugošajam pieprasījumam. Jaunās rūpnīcas atrašanās vieta Pērnavā sniedz ļoti labus loģistikas savienojumus ar mūsu galvenajiem tirgiem. Bērza finieris tiks ražots Somijā, un Pērnavas rūpnīcā no tā izgatavos saplāksni. Tās ir lielas investīcijas mūsu konkurētspējā. Pērnavas rūpnīcas jauda gadā būs 50 tūkstoši kubikmetru bērza saplākšņa,» paziņoja Metsa Wood ražošanas un tehnoloģiju vadītājs Jari Tikanens.

Kopējās investīcijas projektā tiek lēstas ap 50 tūkstošiem eiro.

Somijas mežrūpniecības grupa Metsa Wood 2016.gada jūnijā paziņoja, ka sāk īstenot 100 miljonu eiro investīciju programmu Somijā un Igaunijā, tostarp par 50 miljoniem eiro izveidos saplākšņa rūpnīcu Igaunijā. Programma, kas pakāpeniski tiks īstenota līdz 2018.gada beigām, grupas bērza saplākšņa izlaidi gadā palielinās par 30 tūkstošiem kubikmetru, bet Kerto laminētā finiera kokmateriālu izlaidi – par 20 tūkstošiem kubikmetru.

 

Raksts: “Somijas Metsa Wood Pērnavā būvēs saplākšņa rūpnīcu ”, LETA, publ. 11.04.2017

Avots: http://www.db.lv/ekonomika/razosana/somijas-metsa-wood-pernava-buves-saplaksna-rupnicu-461943?utm_campaign=article_title&utm_source=categorypage_kolonnaa&utm_medium=articlename

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *