Meža olimpiādes finālisti mērojas spēkiem Tērvetē

Vai mežs pieaug vairāk, nekā tas tiek nocirsts? Vai no koksnes var gatavot dāmu zeķubikses? Kuras ir priežu, kuras egļu sēklas? Uz šiem un vēl daudziem citiem jautājumiem atbildēja, kā arī demonstrēja krāšņus radošos priekšnesumus, kuros tika atklāta saistība starp ziepju burbuļiem un mežu,  LVM Meža olimpiādes finālisti, kuri pulcējās 27. aprīlī Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē desmit aktīvāko Latvijas skolēnu komandu sastāvā.

Šogad Meža olimpiādes finālā komandām bija jāparāda savi spēki divos posmos – aktīvās un izzinošās orientēšanās sacensībās un radošā priekšnesuma prezentēšanā. Par prātā paliekošākajiem no 30 orientēšanās uzdevumiem sacensību dalībnieki atzina mīklu minēšanu dabas parka Raganu silā, bērza ripas zāģēšanu līdz precīziem 400 gramiem, kā arī koksni saturošu produktu atpazīšanu, kas ne tikai skolēnus, bet arī skolotājus pārsteidza ar koksnes  izmantošanas plašajām iespējām.

Šogad sīvā cīņā 1. vietu un galveno balvu – nedēļu ilgu ārzemju dabas ekspedīciju Austrijā izcīnīja Siguldas 1. pamatskolas 8. klases komanda “S!guldieši”.

Pavisam nedaudz līdz LVM Meža olimpiādes čempionu titulam pietrūka Aizputes vidusskolas komandai, kas ieguva 2. vietu un Krāslavas pamatskolas “Zīļotāji”, kuri izcīnīja 3. vietu, balvā iegūstot iespēju visai klasei doties izzinošā LVM Meža ekspedīcijā.

 

Raksts: Meža olimpiādes finālisti mērojas spēkiem Tērvetē, AS Latvijas valsts meži, publ. 02.05.2017

Avots: http://www.mammadaba.lv/skolam/144-jaunumi/2096-meza-olimpiades-finalisti-merojas-spekiem-tervete

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *