Mēbeļu ražotājs Elīza-K prognozē šaubīgo un bezcerīgo parādu pieaugumu

Mēbeļu ražotājs Elīza-K pērn strādāja ar 7,554 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 5% mazāk nekā 2015.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa saruka par 29,4% un bija 148 936 eiro, liecina Firmas.lv publiskotais uzņēmuma finanšu pārskats.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, lai arī kompānijas vadība uzņēmuma finansiālo stāvokli novērtē kā stabilu, aizvadītajā gadā kompānija bija spiesta samazināt tirdzniecību ar Baltijas valstīm un slēgt vienu veikalu pieprasījuma krituma dēļ. Šī iemesla dēļ pagājušajā gadā samazinājās kompānijas apgrozījums un peļņa. Vienlaikus pagājušajā gadā kompānija turpināja nostiprināt savas pozīcijas svarīgākajos realizācijas tirgos – Vācijā, Apvienotajā Karalistē un Šveicē. «Piedaloties starptautiskajās izstādēs, esam guvuši iespēju sadarboties ar vadošajiem Rietumeiropas dīleriem, mēbeļu tirdzniecības jomā. Sadarbības rezultātā tika attīstīta «premium» klases mēbeļu ražošana un tirdzniecība,» norāda kompānijas vadība, piebilstot, ka  attiecīgo segmentu uzskata par perspektīvāko virzienu.

Kompānijas vadība arī atzīmē, ka šogad plāno turpināt dialogu ar sadarbības partneriem esošajos realizācijas tirgos, kā arī nedaudz mainīt pārdošanas stratēģiju. Ņemot vērā to, ka ekonomiskajā mēbeļu segmentā ir tendence kristies pieprasījumam un palielināties konkurencei, pieprasījuma pieaugums sagaidāms galvenokārt «premium» klases mēbeļu segmentā.

Kompānijas vadība uzskata, ka, pasliktinoties kopējai ekonomiskajai situācijai valstī un pasaulē, nākamajā gadā varētu samazināties uzņēmuma apgrozījums un pieaugt šaubīgo un bezcerīgo parādu īpatsvars. Lai mazinātu šos nākotnes riskus, šogad uzņēmums pārsvarā plāno realizēt produkciju ar priekšapmaksu.

 

Raksts: “Mēbeļu ražotājs Elīza-K prognozē šaubīgo un bezcerīgo parādu pieaugumu”, LETA, publ. 11.5.2017

Avots:http://www.db.lv/ekonomika/razosana/mebelu-razotajs-eliza-k-prognoze-saubigo-un-bezcerigo-paradu-pieaugumu-462786

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *