Kokrūpniecības nozarē prognozē mērenu izaugsmi

Kokrūpniecības nozarē Latvijā šogad nebūs krasas lejupslīdes vai milzīga izrāviena, tā vietā sagaidāma mērena izaugsme, prognozēja Latvijas kokapstrādātāju asociācijas “Latvijas Koks” izpilddirektors Artūrs Bukonts.

Viņš norādīja, ka “Latvijas Koks” uzņēmumu apgrozījums šogad pirmajā ceturksnī saglabājies apmēram iepriekšējā gada attiecīgā perioda līmenī. “Ņemot vērā vidējos rādītājus, nebūs ārkārtīgi straujš kāpumums, apgrozījums būs ļoti līdzīgs pagājušajā gada attiecīgajiem mēnešiem,” sacīja Bukonts. Viņš atzina, ka Latvijas kokapstrādātāju eksportu uz Ķīnu šā gada pirmajos mēnešos negatīvi ietekmējis konteineru cenu pieaugums šajā valstī. Līdz ar to nozares dalībniekiem bijis grūtāk uz Ķīnu nosūtīt produkciju un vienoties par cenu. Tomēr gada kopējos rezultātus tas, visticamāk, neietekmēšot. Tāpat Latvijas kokrūpnieki aktīvi seko līdzi vēlēšanu rezultātiem Eiropas valstīs, kas var ietekmēt nozari. Vēlēšanu rezultāti Francijā ļaujot cerēt, ka ar eksportu uz šo valsti viss būs kārtībā. Savukārt, Latvijas kokrūpnieku produkcijas realizāciju ASV var negatīvi ietekmēt valūtas vērtības svārstības, kuru dēļ produkciju var nākties pārdot lētāk. Tomēr izejvielu pieejamību Latvijas kokrūpnieki vērtē kā stabilu, un šajā ziņā bažu neesot.

“Latvijas Koks” uzņēmumu galvenā produkcija ir bērza saplāksnis, liekti līmētās detaļas, koksnes skaidu plātnes, mēbeļu plātnes, sērkociņi, zāģmateriāli, dažādi izstrādājumi no koksnes un visu veidu mēbeles, kā arī ostas pakalpojumi. 2016.gadā “Latvijas Koks” uzņēmumi strādāja ar 481,8 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10,6% vairāk nekā 2015.gadā, savukārt uzņēmumu eksporta apmērs palielinājās par 10,8%, sasniedzot 369,4 miljonus eiro.

 

Raksts: “Kokrūpniecības nozarē prognozē mērenu izaugsmi”, LETA, publ. 12.05.2017

Avots: http://laukos.la.lv/kokrupniecibas-nozare-prognoze-merenu-izaugsmi/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *