Bērza apaļkoksnes tirgū Ķīnas iepircējus nomaina vietējie kokrūpnieki

Pretstatā iepriekšējo gadu ziemas sezonas tendencēm šā gada sākumā Latvijas bērza apaļkoksnes tirgū būtiski izmainījies dalībnieku līdzsvars, jo iepircējus no Ķīnas nomainījuši vietējie kokapstrādes uzņēmumi.

Pēdējo divu gadu laikā rudens un ziemas sezona bija kļuvusi par periodu, kad Ķīnas uzņēmumu pārstāvji aktivizēja bērza finierkluču iepirkumu Latvijas tirgū, jo vēsajos laikapstākļos apaļkoki tiek transportēti ar kuģiem uz Ķīnu ar minimāliem kvalitātes zudumiem, kas ir grūti paveicams vasarā. Tāpēc Ķīnas iepircēji diktēja finierkluču cenas. Savukārt šajā sezonā bērza apaļkoksnes tirgū būtiski izmainījās dalībnieku līdzsvars, un labāko cenu piedāvājumu meža īpašnieki saņēma tieši no Latvijas kokrūpniekiem.

Kā skaidro Meža nozares informācijas centrā, galvenais izmaiņu iemesls ir saistīts ar papildus pieprasījumu vietējā tirgū, kas tagad tiek lēsts vismaz 80 000 kubikmetru bērza apaļkoku mēnesī. Pēc rūpnīcas “Kohilla veneer” ražošanas jaudu paplašināšanas Igaunijā, lielākais Latvijas uzņēmums AS “Latvijas Finieris” samazinājis bērza piegādes no Igaunijas un resursus Latvijas rūpnīcām meklē vietējā tirgū. Aptuveni par 30% jaudu kāpinājis arī bērza zāģmateriālu ražošanas uzņēmums SIA “Krauss”, kas nesen uzstādījis tievo dimensiju zāģbaļķu apstrādes līniju.

 

Raksts: Pieaugot pieprasījumam vietējā bērza apaļkoksnes tirgū, Ķīnas iepircējus nomaina vietējie kokrūpnieki, Meža nozares informācijas centrs, publ. 03.05.2017

Avots: https://www.firmas.lv/lbgpp/2016/raksti/1000000440458#lbgp-content

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *