ES Kokmateriālu regulas Ziemeļvalstu – Baltijas valstu kompetentās iestādes šogad tikās Latvijā

Šogad, no 3. līdz 5. jūlijam, bija Valsts meža dienesta kārta rīkot ikgadējo Eiropas Savienības Kokmateriālu regulas (turpmāk – Regula) Ziemeļvalstu – Baltijas valstu kompetento iestāžu darba semināru, piedaloties kopā 16 pārstāvjiem no Islandes, Dānijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Somijas, Igaunijas, Latvijas un Lietuvas.
Ziemeļvalstu kompetento iestāžu grupa pirmo reizi tikās 2013. gadā Kopenhāgenā, 2015. gadā tai pievienojās Latvija un Igaunija, bet šogad arī Lietuva. Ziemeļvalstu – Baltijas valstu grupas un sanāksmju mērķis ir nodrošināt gan pēc iespējas vienlīdzīgāku, gan efektīvāku Regulas uzraudzību. Šīs tikšanās ir arī kā papildu vieta, kur mācīties vienam no otra, koordinēt darbību, dalīties ar informāciju un pārrunāt jaunākos problemātiskos pārbaužu gadījumus un Regulas piemērošanas jautājumus. Tādu, kompetentajām iestādēm tiekoties, vienmēr ir gana, un ne vienmēr ir risināmi attālināti. Daudzi tirgus dalībnieki, kā arī piegādātāji no trešajām valstīm, Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs ir vieni un tie paši vai saistīti savā starpā, kas ir papildu priekšnosacījums šai sadarbībai. Grupas ietvaros notiek arī kopīgas pārbaudes, kurās divu vai vairāku valstu kompetento iestāžu pārstāvji dodas pie viena tirgus dalībnieka.

Ņemot vērā Regulas un kokmateriālu piegādes ķēžu sarežģītību, kā arī ievērojamo nelegālas mežistrādes apjomu pasaulē un aizvien pieaugošo lomu organizētājā noziedzībā, sadarbība gan ES kompetento iestāžu starpā, gan ar trešajām valstīm ir ļoti nepieciešama.

 

Raksts: “ES Kokmateriālu regulas Ziemeļvalstu – Baltijas valstu kompetentās iestādes šogad tikās Latvijā”, Valsts meža dienests, publ. 02.08.2017

Avots: https://www.zm.gov.lv/mezi/jaunumi/es-kokmaterialu-regulas-ziemelvalstu-baltijas-valstu-kompetentas-iesta?id=8934

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *