2008.gadā ieaudzētās meža platības lauksaimniecībā neizmantotajās zemēs

2008. gadā valstī lauksaimniecībā neizmantotās zemēs ieaudzētas mežaudzes 1,5 tūkst. ha platībā, no kurām 0,5 tūkst. ha reģistrētas kā plantāciju meži.

Galvenās ieaudzētās koku sugas ir egle (52%), bērzs (36%) un priede (7%), pārējās koku sugas – baltalksnis, apse, melnalksnis, lapegle, osis, ozols, blīgzna – sastāda 5% no ieaudzētajām platībām.

Meža ieaudzēšana ir jauna meža sēšana un stādīšana ar mežu neapklātās zemēs. Meža ieaudzēšanai lauksaimniecībā neizmantotās zemēs ir vairāki mērķi. Kā galvenie minami: racionāla zemes izmantošana, vides piesārņojuma samazināšana, lauku ainavu dažādošana, rekreācijas iespēju paplašināšana u.c. Ieaudzētās meža platības var ierīkot arī kā plantācijas, kas ir īpašiem mērķiem ieaudzētas mežaudzes. Ieaudzējot plantāciju mežu, lietderīgi būtu izmantot selekcionētu stādāmo materiālu, jo šāda stādāmā materiāla augšanas temps un kociņu kvalitāte ir labāka nekā stādot mežeņus. Eiropas Savienības finansējums šā pasākuma atbalstam sākot ar 2004.g. sekmē meža ieaudzēšanas apjomu pieaugumu.

 

Lasīt vairāk: www.vmd.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *