Zāģbaļķu cenas šovasar samazinājušās par 50%

Meža nozares informācijas centra dati liecina, ka cenas zāģbaļķiem šovasar, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, nokritušās aptuveni uz pusi. Vienīgi dedzināmās malkas (garumā līdz 2m) cenas, pateicoties stabilajam un nemainīgajam pieprasījumam, palikušas nemainīgas -11 – 12 Ls/m3.

Pēc “Latvijas valsts meži” rīkoto izsoļu rezultātiem, visdārgāk kokrūpnieki 2006. – 2008. gadā maksājuši par priedi Vidzemē un par egli Kurzemē, kur šo sugu resnās lietkoksnes vidējā cena sasniegusi 48 Ls/m3. Tajā pašā laikā Latgalē priede un egle maksājusi 40 – 41 Ls/m3. Arī resnās dimensijas bērzs Latgalē maksājis par 10 Ls/m3 lētāk nekā Kurzemē un Vidzemē.

Resnās dimensijas skuju koku zāģbaļķi tiek pārdoti par 30 Ls/m3, kas esot daudz par zemu, lai būtu vērts cirst, tāpēc privātie meža īpašnieki būtiski samazinājuši mežizstrādes apjomus un malkai cena nekrītas.

Priedes lietkoksne diametrā no 18 cm jūlijā maksājusi 24 Ls/m3, egle – 26 Ls/m3. Tievā lietkoksne gandrīz nav pieprasīta un to nav kur likt. Arī papīrmalka bieži vien tiek pārdota zem pašizmaksas.

 

Lasīt vairāk: www2.la.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *