Krīze Komi kokrūpniecībā

Diviem lieliem investīciju projektiem, kuri iekļauti federālās prioritāro projektu sarakstā, tika iesaldētas Komi kokrūpniecības investīcijas ~70 miljardu rubļu jeb 1,7 miljardu eiro apmērā.

Viens projekts ir saistīts ar Troitsko-Pechora kokmateriālu rūpniecības kompleksa būvniecību (67 miljardu rubļi), ko realizē uzņēmums LLC UniversalStroy. Projekta mērķis ir panākt kompleksa jaudas palielināšanu, realizējot 905 tūkst. t celulozi, 450 tūkst. t papīrmalku un 700 tūkst. t zāģmateriālus. Projekta realizācijas termiņš par kompleksa būvniecībai bija 3 gadi. Sakarā ar to, ka uznēmums nav noslēdzis meža nomas līgumu. Šogad 2 no 4 uzņēmuma dibinātājiem atteicās no projekta realizācijas, kā rezultātā uzņēmums LLC UniversalStroy nedabūja finansējumu projektam šim gadam.

Tajā pašā laikā otrs projekts uzņēmumam Knyazhpogotsk fiberboard mill (WOODWAY Group) ļāva palielināt savas produkcijas izlaidi par 15 milj. kv.m. un uzsākt 200 tūkst. m3 lielu zāģmateriālu ražošanu. Šā projekta realizācijas termiņš bija 4 gadi, kur uzsākšanas periods bija 2007.gads. Taču šobrīd šī projekta realizēšanai netiek piešķirts finansējums. Lai gan 4 federālās prioritāro investīciju projekti tiek realizēti.

 

Lasīt vairāk: http://en.runa.info/content/view/641/39/

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *