Stora Enso slēdz savas rūpnīcas

Meža produktu gigants Stora Enso paziņoja par plāniem slēgt vēl citas ražotnes. Nākamā gada sākumā savu darbību pārtrauks Somijas-Zviedrijas uzņēmums Sunila Pulp Mill Kotkā un tās Tolkkinen Sawmill Porvoo savu darbību pārtrauks šā gada beigās. Paralēli tiks veikti citu izmaksu samazināšanas pasākumi.

Stora Enso plāno vēl vairāk samazināt savas ražošanas jaudas sakarā ar zemo pieprasījumu, kas rada tikai lielus zaudējumus. 2010.gada otrajā ceturksnī slēgt uzņēmumu Sunila Pulp Mill un 2009.gada beigās slēgs uzņēmumu Tolkkinen Sawmill, kā arī citas kokzāģētavas. Šis paziņojums skars no 450 līdz 1100 darbinieku Somijā.

Uzņēmums arī plāno būtiski samazināt ražošanu savās ražotnēs Imatrā un Varkausā, slēdzot vienu augstākās šķirne papīra ražošanas iekārtu pie Imatras. Plānā ir paredzēts slēgt ražotni Varkausā līdz 2010.gada beigām, ja nelīdzsvarosies pieprasījums un piedāvājums un nepaaugstināsies cenas, kas nozīmētu darbu zaudēšanu vēl papildus 630 darbiniekiem.

„Mēs centāmies pielāgoties ātri esošajai situācijai, cik bija iespējams, bet tas bija nepietiekami ātri” norāda Stora Enso vadītājs J.Karvinen (Jouko Karvinen). Saskaņā ar Karvinen: „Ja uzņēmums nevar mainīt vidi, tad tā vieta jāturpina mainīties pašiem.” Turklāt viņš norāda uz nepieciešamību risināt Somijas izmaksu jautājumu, piemēram, kokmateriālu cenas, transporta izmaksas un nodokļus enerģijai.

 

Lasīt vairāk: yle.fi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *