„Ligna 2009″ – Pasaulē vadošā mežrūpniecības un kokrūpniecības izstāde

Š.g. 15.-22.maijā Hannoverē, Vācijā, notika Pasaulē vadošā specializētā starptautiskā kokapstrādes iekārtu un mežsaimniecības izstāde „LIGNA 2009″, kurā bija pārstāvēti 1757 dalībnieki no 48 pasaules valstīm.

Apjomīgajā izstādē tika prezentētas pēdējās inovācijas nozarē, daudzās prezentācijās figurēja koksnes izmantošanas efektivitātes paaugstināšanas iespējas, ekonomiskākas enerģijas patēriņa, ražošanas izmaksu samazināšanas iespējas. Paralēli nozares pārstāvjiem atkal tika demonstrēta investīciju ieguldīšanas nepieciešamība konkurētspējas palielināšanai, jo produktivitātes celšana kā jebkurā citā nozarē ir viens no galvenajiem pamatnosacījumiem biznesa attīstībai ilgtermiņā.

Izstādes ietvaros notika arī semināri, speciālas prezentācijas un konferences saistībā ar nozares attīstības iespējām un enerģētikas politiku.

Starptautiskajā kokapstrādes un mežsaimniecības izstādē „LIGNA 2009″, noslēgtā līguma ietvaros ar Latvijas Investīcijas un attīstības aģentūras (LIAA) atbalstu, tika finansēta arī „Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūta” („MeKA”) dalība.

„MeKAs” uzdevums bija popularizēt un informēt izstādes apmeklētājus par uzņēmuma piedāvātājiem pakalpojumiem koksnes produktu testēšanas un pētniecības jomā.

Ikgadējās nozares izstādes kā vietējā, tā starptautiskajā mērogā ir kļuvušas par vienreizēju iespēju biznesa attīstības veicināšanā. Arī „Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūta” viens no atpazīstamības un noieta tirgus veicinošajiem instrumentiem ir bijusi dalība izstādēs. Līdz šim tā veiksmīgi popularizēti institūta pakalpojumi koksnes un tās produktu testēšanas, zinātnisko projektu pētniecības un neformālās izglītības jomā.

 

Lasīt vairāk: www.ligna.de

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *