Tuvo Austrumu valstis importē 62% no patērējamā papīra apjoma

Tuvo Austrumu valstis importē 62% no patērējamā papīra, kas nozīmē, ka vietējā rūpniecība nespēj segt augošo pieprasījumu. Līdz ar to šī problēma tiks izvirzīta par vienu no galvenajām tēmām izstādē „Paper Arabia 2009″, kas Dubaijas starptautiskajā izstāžu zālē ilgs no 27. līdz 29.oktobrim. Tajā šogad tiks pārstāvētas 140 vadošās kompānijas no 25 pasaules valstīm, tostarp arī no Apvienotajiem Arābu Emirātiem, Itālijas, Jordānijas, Francijas, Ķīnas, Taivānas, Indijas, Indonēzijas, Ēģiptes, Vācijas, Indijas , ASV un Lielbritānijas.

Kompānija „ Al Fajer Information and Services”, kas jau otro gadu nodarbojas ar starptautisko pasākumu organizēšanu, atzīmējusi, ka Tuvie Austrumi ir viens no straujāk augošajiem papīra tirgiem. Arī ražošanas apjomi valstī strauju palielinās, piemēram, Saūda Arābijā. Tomēr tas pagaidām nav pietiekami. Kopējais papīra tirgus apjoms Tuvajos Austrumos ir 8 miljoni tonnas, no kurām 3 milj. t ir vietēji saražotais apjpoms, bet pārējie 5 milj. t – ievestais apjoms.

Dubaija šobrīd veidojas par galveno papīra rūpniecības centru Tuvajos Austrumos. Šai reģionā papīra ražošanas apjoms naudas izteiksmē sasniedz 3,5 miljardus USD .

Šobrīd reģionā plaukst ottreizējas pārstrādes papīra ražošana no makulatūras. Ražotājuzņēmumi pāriet uz pasaules standartiem, pieprasījums turpina palielināties; daļa no saražotā tiek arī eksportēta.

 

Avots: Lesprom Network

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *