Celulozes ražošanas perspektīvas Urugvajā

Labvēlīgi apstākļi koku augšanai, labi nosacījumi biznesa attīstībai un stabila politiskā vide jau pievilinājusi daudzas Eiropas meža nozares kompānijas investēt Urugvajā. Ātraudzīgo eikaliptu un priedes plantācijas pilnībā varētu nodrošināt ar koksni 2-3 jaunas celulozes ražotnes. Līdz ar to Urugvaja šobrīd veidojas par jaunu, perspektīvu investīciju galamērķi. Patreiz Urugvajā vienīgās celulozes ražotnes (1 milj. tonnas/gadā) īpašnieks ir Somijas kompānija „Botnia”. 2/3 koksnes pārstrādei nāk no kompānijas īpašumā esošām Eikaliptu plantācijām.

Spānijas papīra ražošanas kompānija „ENCE” arī plāno atvērt eikaliptu celulozes ražotni (Montevideo rietumos) ar aptuveno jaudu 1 milj. tonnas gadā, tomēr vajadzīgo finanšu piesaisti palēninājusi finanšu krīze. Šai ražotnei Urugvajas dienvidos kompānija apsaimnieko aptuveni 170 000 ha lielu plantāciju.

Arī Zviedrijas -Somijas kopuzņēmums „Stora Enso” plāno investēt celulozes ražotnē Urugvajā, kurā arī ikgadēji tiktu saražotas aptuveni 1 milj. tonnas priedes un eikaliptu celulozes.

 

Lasīt vairāk: www.farminquk.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *