Vai sabiedrība ir pietiekami informēta par norisēm meža nozarē? (0)

Pēdējā desmitgadē pasaulē ir izveidojusies tik milzīgs informācijas daudzums, ka tradicionālie komunikācijas veidi un izplatīšanas kanāli vairs nespēj to asimilēt. Globālā informācijas plūsma apskalo mūs gluži kā Golfa straume. Kaut kur tepat tā ir un ietekmē veselu kontinentu klimatu un tas arī viss, ko mēs par to zinām. Tradicionālie komunikācijas līdzekļi pret globālo informācijas pasauli ir kā cilvēku radītās siltuma ražotnes pret Golfa straumi. Tikai ar to atšķirību, ka Golfa straumes raksturs ir apzināts un ietekme prognozējama, bet globālā informācijas plūsma nepārtraukti attīstās un mainās. Kā tā ietekmē globālos procesus mēs varam tikai nojaust. Arī globālo ekonomisko krīžu cikls sajuka tieši globālās informācijas plūsmas uzplaukuma laikā. Zinātnieki gan jau rakstīs disertācijas, kāpēc šī krīze iestājās pēc septiņpadsmit nevis pēc grāmatās pamatotajiem septiņiem vai astoņiem gadiem. Bet arvien vairāk cilvēki izvēlēsies dzīvot vai tiks ierauti virtuālajā informācijas pasaulē. Kādam var likties, ka tie ir tikai murgi, bet no šāda skatupunkta raugoties arī norises meža nozarē ir daudz vieglāk izprast un varbūt arī vieglāk izskaidrot citiem. Komunicējoties savā starpā un ar pārējo sabiedrību jārēķinās , ka mūsu informatīvais pienesums tiks sajaukts ar citu, dažreiz pat ar pilnīgi pretēju informāciju. Šīs informācijas šķietamās pārbagātības dēļ ļoti daudzi cilvēki ir vīlušies informācijas nesējos un tos pat nelasa un neskatās. Pie tam, ja arī apskatās ,tad lielākoties spiesti baudīt „atsildītu zupu”, vienas un tās pašas ziņas dažādos medijos. Tāda ir realitāte, ar ko jāsastopas , ja gribam kaut ko pastāstīt sabiedrībai. No vienas puses milzīga praktiski netverama virtuālā informācijas pasaule, no otras puses vecmodīgs pamatīgi sabojāts komunikāciju veids ar sabiedrību. Vai šādos apstākļos var teikt, ka ir labs dialogs ar sabiedrību? Droši vien, ka nē.

Uz šī fona, iecere veidot jaunu informācijas vortālu par meža nozari ir liela uzdrīkstēšanās. Kas ir tās pamatā:

  1. Latvijas meža nozares ir vissaliedētākā un visvairāk savstarpēji komunicējošā tautsaimniecības nozare ne tikai mūsu valsti;
  2. Milzīgajā informācijas plūsmā ap un iekš nozares spēj kaut cik orientēties tikai nozarē esoši cilvēki;
  3. Līdzīgi komunikāciju instrumenti veidojas arī citās ar mežiem bagātās valstīs un ir ļoti reāla iespēja izveidot plašu virtuālās sadarbības tīklu;
  4. Četri vaļi, uz kuriem balstās meža nozare – dabas bagātības, spēcīgi uzņēmumi, biznesa vide un cilvēku zināšanas un prasmes, nevar dzīvot bez visas sabiedrības iesaistes.

Tādēļ ir četras svarīgas jomas, par kurām ir jābūt visiem pieejamai visaptverošākajai informācijai. Un ieceres būtība ir atvieglot pieeju šai informācijai, palīdzēt cilvēkiem orientēties virtuālajā informācijas pasaulē, un piedāvāt jau atlasītu informāciju reālā laika momentā.

 

Viens komentārs par “Vai sabiedrība ir pietiekami informēta par norisēm meža nozarē? (0)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *