Meža nozares ilgtermiņa attīstības tehnoloģiskās platformas vīzija

Lai veicinātu konkurētspēju pasaules tirgū, lai sekmētu koksnes plašāku pielietojumu un, lai apvienotu visas ieinteresētās puses, kam ir vienota ilgtermiņa vīzija, sagatavots ilgtermiņa plānošanas dokuments „Latvijas mežsaimniecības un uz koksnes resursiem balstītas rūpniecības tehnoloģiskās platformas vīzija 2030″.

Tā radīta, lai paātrinātu pētniecības un tehnoloģiju attīstību, inovāciju un jaunu zināšanu radīšanu, kā arī palielinātu sabiedrības apziņas, sapratnes un atbalsta līmeni.

Konkurētspēja ir galvenais priekšnoteikums, lai nodrošinātu multifunkcionālu mežsaimniecības un uz koksnes resursiem balstītas rūpniecības darbību. Turklāt Latvijas meža resursu pirmapstrādes produktu ražotāju veiksmīgas saimnieciskās darbības kritēriji ir resursu pieejamība, infrastruktūra un loģistika.

Tādēļ sagatavotā dokumenta stratēģisko mērķu sarakstā ietilpst: daudzfunkcionālo prasību Latvijas meža resursiem saskaņošana, meža biomasas pieejamības veicināšana produktu un enerģijas ražošanā, ilgtspējīgas mežsaimniecības nodrošināšana, nepārtraukta informācija pārstrādes rūpniecībai par meža resursiem, inovāciju pārnese ražošanā, Latvijā nozīmīgāko koku sugu un koksnes produktu inovatīva attīstība un pielietojuma palielināšana, kā arī komunikācijas ar nozares pārstāvjiem un politikas veidotājiem uzlabošana.

 

Lasīt vairāk:www.e-koks.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *