IIN mežsaimnieciskajiem darījumiem iespējams neatjaunos

Ekonomikas ministrija (EM) izstrādājusi vidēja termiņa ekonomikas atveseļošanas plānu, kas paredz noteikt trīs valsts atbalsta prioritāros tautsaimniecības segmentus.

Par prioritāriem segmentiem rosināts noteikt konkurētspējīgos uzņēmumus ar augstu izaugsmes un eksporta potenciālu; apstrādes rūpniecības nozares ar nozīmīgu ieguldījumu pievienotās vērtības un eksporta pieaugumā, kā arī ar augstu izaugsmes un eksporta potenciālu nākotnē; un uz eksportu orientētas pakalpojumu nozares.

Par otra prioritārā tautsaimniecības segmenta – apstrādes rūpniecības – prioritārām nozarēm Ekonomikas ministrija ierosinājusi noteikt arī kokrūpniecību.

Prioritāros segmentus saskaņā ar EM sagatavoto dokumentu plānots atbalstīt, piešķirot uzņēmuma ienākuma nodokļa atlaides investīcijām, kā arī ārvalstu investoru piesaistei un jaunu darba vietu radīšanai prioritārajos segmentos.

Savukārt kokrūpniecību atbalstīs, saglabājot nosacījumus, ka iedzīvotāju ienākuma nodokli no ienākumiem, kas gūti darījumos ar privātā īpašumā esošu augošu mežu un tajā sagatavoto kokmateriālu pārdošanu, nav jāmaksā vismaz līdz 2014.gadam, kā arī tiks saglabāta PVN reversā maksāšanas kārtība darījumos ar kokmateriāliem vismaz līdz 2014.gada 31.decembrim. EM rosina arī piemērot akcīzes nodokļa atlaidi dīzeļdegvielai mežsaimnieciskajos darbos.

EM norāda, ka būtu nepieciešams līdz 2009.gada 31.decembrim noteikt maksimāli pieļaujamos ciršanas apjomus valsts mežos 2011.-2015.gadam, lai nozare laicīgi varētu plānot apaļo kokmateriālu pieejamību un līdzsvarotu pieprasījumu ar piedāvājumu.

 

Informatīvais ziņojums: www.latforin.info

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *