„Nordea” 2009. gada pirmo trīs ceturkšņu rezultāti

„Nordea” banka, kas pēc aktīvu apjoma ir lielākā banka Ziemeļeiropas un Baltijas valstu reģionā, pārliecinošus rezultātus guva arī š.g. trešajā ceturksnī – operacionālā peļņa pieauga par 2%, tīrie procentu ieņēmumi pieauguši un tīrā izmaksu/ienākumu attiecība saglabājusies stabila.

Arī klientu skaits ievērojami palielinājies. Tomēr, lai arī kopējais riska līmenis samazinājies, neskaidrība par ekonomikas atveseļošanās tempu joprojām ir augsta.

„Nordea” Latvijas filiāles kopējie ieņēmumi trešajā ceturksnī palielinājās par 8,7%, sastādot 37,9 miljonus LVL. Operacionālā peļņa pirms uzkrājumiem nedrošiem kredītiem – 23,2 miljoni LVL (+4,1%). Savukārt peļņa pēc nodokļu samaksas bijusi negatīva – 16,4 miljonu LVL apmērā.

Bankas vadītājs Valdis Siksnis paudis, ka pašreizējā situācija vērtējama kā laba iespēja nostiprināt savas pozīcijas Latvijā – norēķinu kontu atlikumu apjoms kopš gada sākuma ir pieaudzis par 26,8%, kas apliecina, ka aizvien vairāk klientu arī Latvijā izvēlas „Nordea” kā savu galveno banku ikdienas norēķinu veikšanai.”

 

Lasīt vairāk: www.nordea.lv

Papildus informācija: www.hugin.info

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *