Medījamo dzīvnieku uzskaite

Medījamo dzīvnieku uzskaiti reglamentē Medību likuma (08.07.2003.) 4.pants un Medību noteikumu (MK noteikumi nr.760, 23.12.2003.) 5.pants.

Balstoties uz Medību noteikumu 1.pantu, Valsts meža dienests ik gadu izdod rīkojumu “Par medījamo zvēru un putnu uzskaiti un lielākā pieļaujamā nomedījamo dzīvnieku skaita projektu”. Ar šiem rīkojumiem VMD struktūrvienības dzīvnieku uzskaitē uz brīvprātības principiem iesaista arī medību tiesību lietotājus.

Tā kā meteoroloģiskie apstākļi Latvijas teritorijā ir atšķirīgi un VMD tehniskās iespējas ir ierobežotas, uzskaite nenotiek kā vienlaicīga akcija, bet gan kā dzīvnieku skaita ikgadējs vērtējums pēc stāvokļa uz 1.aprīli (medījamiem putniem – uz 15.maiju).

Nomedīšanas apjomu administrēšana ir viens no galvenajiem uzdevumiem, lai nodrošinātu ekoloģiski pamatotu īpatņu skaitu populācijās, samazinātu pretrunas starp medību saimniecību un citu nozaru interesēm medījamo dzīvnieku vai pašu medību nodarīto zaudējumu dēļ un veicinātu ilgtspējīgas medību saimniecības attīstību.

 

Lasīt vairāk: www.vmd.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *