Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultāte

Meža fakultāte piedāvā bakalaura, 2.līmeņa profesionālās, maģistra un doktora studiju programmas, kurās atbilstoši tiek sagatavoti kvalificēti speciālisti darba tirgum.

Meža fakultātes sastāvā ir 4 katedras: Mežkopības, Meža izmantošanas, Kokapstrādes un Darba vides.

Attiecīgi Mežkopības katedrā studenti apgūst plašu studiju priekšmetu klāstu mežzinātnē: mežsaimniecības pamatus, botāniku, meža atjaunošanu, medniecību, meža ekoloģiju, praktisko mežkopību u.c. priekšmetus.

Meža izmantošanas katedras personāls strādā vairākos tematiskos virzienos: meža apsaimniekošanas projektēšana; meža un meža produkcijas vērtēšana; kokmateriālu sagāde un piegāde; ar kokmateriālu sagatavošanu nesaistīta meža izmantošana; uzņēmējdarbība un ekonomika meža un kokapstrādes uzņēmumos. Jāpiebilst, ka pēdējā laikā tiek skatīti arī tādi aktuāli temati kā: krājas kopšanas ciršu kvalitātes kritēriju kontrole; kokmateriālu sagatavošanas un piegādes loģistika; sagatavojamo apaļo kokmateriālu sortimentu optimizācija; GIS un GPS izmantošana meža darbu plānošanā un īstenošanā.

Kokapstrādes katedras piedāvāto studiju programmu pamatmērķis ir sagatavot savā izvēlētajā nozarē vispusīgi izglītotus kokapstrādes speciālistus – sniegt studentiem atbilstošās teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas, lai sekmīgi darbotos koksnes mehāniskās apstrādes dažāda veida un apjoma uzņēmumos, kā arī sagatavot personas patstāvīgam augsti kvalificētam darbam koksnes mehāniskās apstrādes jomā.

Darba vides katedrā otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmas „Darba aizsardzība un drošība” viens no galvenajiem mērķiem ir sagatavot darba aizsardzības vecākos speciālistus atbilstoši Profesiju standarta PS 0100 prasībām, kuriem būtu zināšanas un prasmes darba aizsardzības sistēmas vadīšanas, organizēšanas, analizēšanas, prognozēšanas jomā un darba aizsardzības sistēmas izveidošanā.

 

Lasīt vairāk:www.mf.llu

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *