Par turpmākiem ciršanas apjomiem mežsaimniecības pārstāvji izsakās atturīgi

Žurnāls „Baltijas koks” piedāvā vairāku nozares pārstāvju viedokli par šo jautājumu, tomēr secinājums ir viens – Valdības lēmums palielināt likumdošanā noteikto ciršanas tāmi valstij piederošajos mežos pagājušā gada beigās esot ļāvis izdzīvot Latvijas kokrūpniecības pirmapstrādei.

Šim lēmumam pārliecinošs arguments bijis konstatējums, ka „Latvijas valsts mežu” apsaimniekotajos mežos pieaugušajās un pāraugušajās saimnieciskajās audzēs ir 88,5 miljoni kubikmetru koksnes uzkrājums.

Rezultātā valsts mežos plānotais koksnes ciršanas apjoms no 1.janvāra līdz 31.novembrim šogad jau ir 8,89 milj. m3.

Šobrīd ir sākušās diskusijas, kāda ciršanas stratēģija būtu jāīsteno nākamajam periodam. Dagnis Dubrovskis (Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultātes dekāns) ir viens no tiem, kas pašlaik izstrādā turpmākās meža ciršanas pamatojumu.

Šai jautājumā D.Dubrovskis bildis, ka „ļoti bieži izskan viedoklis, ka meža ciršanas apjoms ir atkarīgs no pieauguma – jo tas lielāks, jo vairāk varam cirst. Tas visbiežāk izskan no cilvēkiem, kas nav mežkopji un nezina, ka dažādā vecumā pieaugums audzēm atšķiras. Vislielākais pieaugums ir jaunaudzēm. Jo lielāks ir jaunaudžu īpatsvars, jo lielāks ir pieaugums. Bet jaunaudzes taču mēs necērtam, mēs gaidām, kad mežs pieaugs.”

 

Lasīt vairāk: Žurnālā „Baltijas Koks”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *