Latvijas koka māju ražotājiem varētu pavērties jaunas eksporta iespējas

Starptautiskais konsultāciju uzņēmums „Equantia” pērn tika izvēlēts par starpnieku Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) atbalstītajā projektā Latvijas kokrūpnieku eksporta atbalstam uz Spāniju. Kā atzinis „ Equantia” Baltijas reģiona direktors Karloss Aredondo Martinezs, koksne no Baltijas valstīm  ir viena no labākajām un pieprasītākajām būvniecības industrijā, trūkstot tikai tirdzniecības sakaru, pie kā šobrīd arī tiekot strādāts.

Šobrīd kompānija uzsākusi pārrunas ar vairākām ANO struktūrvienībām, lai informētu par Latvijā ražoto koka māju priekšrocībām un iesaistītu Latvijas uzņēmējus apjomīgajā zemestrīces izpostītajā Haiti atjaunošanas procesā.

„Koka mājām šajā reģionā ir būtiskas priekšrocības – tās daudz labāk absorbē trieciena viļņus. To pierāda fakts, ka pēc zemestrīces Haiti daudzas šāda modeļa būves saglabājušās neskartas,” skaidrojis K. A. Martinezs, piebilstot, ka līdzīga prakse dzīvojamā fonda atjaunošanā ir bijusi arī pēc zemestrīces Spānijas Dienvidu reģionā.

 

Lasīt vairāk: www.mezi.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *