Skujkoku koksnes cenas Brazīlijā 2009.g. pēdējā ceturksnī pazeminājās par 11%

Zāģmateriālu eksports no Brazīlijas pēdējo divu gadu laikā samazinājās par 45%, paralēli radot arī pieprasījuma kritumu pēc zāģbaļķiem un apaļkoku cenu pazemināšanos. 2009.gada pēdējā ceturksnī priedes zāģbaļķu cenas samazinājās par 11%, tomēr, salīdzinot ar 2008.gada pēdējo ceturksni, tās bija par 22% augstākas.

Cenu svārstības tiek skaidrotas ar valsts valūtas kursa nestabilitāti. Taču zāģbaļķu cenu pazemināšanās 2009.gadā turpinājās galvenokārt straujā zāģmateriālu eksporta krituma dēļ uz Ziemeļameriku un Āfriku.

Pieprasījums ievērojami samazinājās arī vietējā tirgū, daļēji, jo vairāk tika patērēti kompozītmateriāli un finieris. Tomēr, neskatoties uz negatīvajiem nozares rādītājiem, tiek prognozēts, ka Brazīlijā turpmāko piecu gadu laikā zāģmateriālu eksports un pašmāju tirgus situācija uzlabosies.

Turklāt 2014.gadā Brazīlijā notiks Pasaules kausa izcīņas finālturnīrs futbolā, kas pulcēs aptuveni 34 miljonus cilvēkus, tādēļ būs nepieciešami lielāki investīciju ieguldījumi infrastruktūrā, jaunu stadionu konstruēšanā un viesnīcu rekonstruēšanā. Respektīvi, vietējā tirgū gaidāma koksnes produktu pieprasījuma palielināšanās. Savukārt 2016.gadā Brazīlijā paredzētas Olimpiskās spēles, kur tiks piesaistītas vēl papildus ievērojama apjoma investīcijas būvniecības sektorā.

Avots: www.lesprominfo.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *