Par Latvijas mežsaimniecības reaģētspēju uz iespējamām klimata izmaiņām

Latvijas Valsts mežzinātnes institūts „Silava” 2009.gadā veica pētījumu „Latvijas mežsaimniecības reaģētspējas uz iespējamām klimata izmaiņām Eiropā un kvalitatīvas koksnes kā rūpniecības izejvielas vērtības pieaugumu pilnveidošana”.

Pētījumu projekta mērķis ir Latvijas mežsaimniecības reaģētspējas palielināšana, attīstot, pilnveidojot un pielietojot mežsaimniecībā meža koku selekcijas iespējas, kas atbilst arī Meža un saistīto nozaru nacionālās programmas mērķim – nodrošināt ilgtspējīgu Latvijas mežu apsaimniekošanu un meža un saistīto nozaru attīstību kopējā valsts tautsaimniecības attīstības kontekstā.

Pētījuma rezultātā, analizējot 10 gadus vecus parastās priedes sēklu plantāciju klonus, konstatēts, ka ir iespējams atlasīt tādus, kam relatīvi īsā periodā izveidojas pat vairāk nekā 35% no kopējā augstuma pieauguma un selekcijas procesā ir iespējams atlasīt meža reproduktīvo materiālu, kas nākotnē tiks mazāk pakļauts prognozētajiem negatīvajiem klimatiskajiem faktoriem un nodrošinās produktīvāku mežaudžu veidošanos.

Uz pētījumā iegūto atziņu bāzes sagatavots arī informatīvs materiāls ar ieteikumiem atzarošanas izpildei mežaudzēs un plantāciju stādījumos.

 

Pētījuma pārskats

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *