Arhangeļskas celulozes rūpnīcā plānots investēt vairāk kā 327 miljonus EUR

Līdz 2017.gadam šai celulozes rūpnīcā plānots realizēt stratēģiskās attīstības programmu 327 miljonu EUR apjomā.

Šobrīd galvenās problēmas ir: resursu piegāde; zems tehniskais un tehnoloģiskais rūpniecības līmenis; ražošanas jaudu disproporcija; zema konkurētspēja – ja produkcijas cena no 1 kubikmetra koksnes Krievijā ir aptuveni 50 EUR, tad Skandināvijas valstīs tā ir 5 reizes augstāka.

Augstas kvalitātes papīrs Krievijā šobrīd vispār netiek ražots, kas rada papildus importa nepieciešamību. 2000.-2008.gadā papīra izstrādājumu importa apjoms Krievijā palielinājās no 1,3 līdz 9,2 miljardiem USD, kamēr vietējās papīra rūpniecības apjoma kāpums bija tikai 1 – 3% gadā.

Pasaulē vidēji celulozes-papīra izstrādājumu eksports sastāda 62%, savukārt Krievijā – tikai 23%.

Celulozes-papīra rūpniecībā produkcijas pašizmaksas nepārtraukta pieauguma dēļ 2009.g. pirmajā pusē vien peļņa šai sektorā Krievijā samazinājās par 40%, kas būtiski ietekmēja Krievijas ražojuma konkurētspēju.

Būtiski sektora attīstību ierobežo arī uzņēmēju atkarība no banku kredītiem un aizdevumiem, kuru atgriešanas efektivitāte cieši saistīta ar pieprasījuma un celulozes-papīra izstrādājumu cenu kāpumu. Šo iemeslu dēļ krīzes laikā pērn lielākā daļa mežrūpniecības uzņēmumu Krievijā izjuta lielu apgrozāmo līdzekļu deficītu.

 

Lasīt vairāk: Lesprom Network

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *