Kopumā pozitīvas tendences rūpniecības nozarē tiek gaidītas arī turpmāk

Pērn rūpniecības produkcijas izlaide bija 3,553 miljardi latu, kas ir par 15% mazāk kā 2008.gadā.  Tai skaitā apstrādes rūpniecībā bija kritums par 17%.

Vairums nozaru joprojām atrodas mīnusos, tomēr kopējo rādītāju ievērojami uzlabo koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošana un elektrisko iekārtu ražošana. Pieaugums vērojams arī papīra produktu ražošanā.

Pērnā gada decembrī, salīdzinot ar iepriekšējā gada decembri, pieaugums bija vērojams koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā, izņemot mēbeles – par 33,7%.

Eksperti prognozē, ka šāda tendence varētu turpināties, kas nozīmē, ka minētās nozares turpinās vilkt visu nozari uz augšu. Sagaidāms, ka nostiprināsies arī tendence ražotājiem arvien vairāk pārslēgties uz ārējiem tirgiem un tā kompensēt vietējā pieprasījuma kritumu.

Tomēr, tiek arī atgādināts, ka pasaules vadošās centrālās bankas un valdības sāk slēgt atbalsta programmas, kā rezultātā atveseļošanas procesi pasaulē varētu samazināties.

Ja ekonomiskā aktivitāte Latvijas tirdzniecības partnervalstīs atkal samazināsies, tas būs trieciens eksportam, jo konkurence ārējos tirgos jau tagad kļūst asāka.

 

Lasīt vairāk: www.diena.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *