Energoapgāde – līdzsvarots un ekonomiski pamatots resursu pielietojums

Sākušās diskusijas par AS “Latvenergo” plānoto Rīgas otrās termoelektrostacijas rekonstrukcijas pabeigšanu (RTEC-2 CC2). Biokurināmā piegādātāji uzskata, ka šo projektu ir jāaptur, un tā vietā piedāvā Rīgā būvēt šķeldas elektrostaciju ar 120 MW elektrisko jaudu. Savukārt, Eiropas Komisijas Enerģētikas komisārs Andris Piebalgs nācis klajā ar atzinumu, ka Eiropas Komisija (EK) neiebilst pret Latvijas valsts iecerēto shēmu palīdzības sniegšanai jaunas 400 MW cietā kurināmā elektrostacijas būvniecībai.

Tiek atgādināts, ka šobrīd valstī valdošā ekonomiskā stagnācija ir pārejoša parādība, un tautsaimniecības attīstība un turpmākajos gados tik svarīgie piesaistāmie investīciju projekti atjaunos elektrisko slodžu un patēriņa pieaugumu. Jaunākās aplēses liecina, ka 2020. gadā enerģijas patēriņš, salīdzinot ar 2010.gadu, varētu pieaugt par orientējoši 30%.

Jāņem vērā, ka elektroenerģijas ražošana no šķeldas koģenerācijas režīmā dod 3-5 reizes mazāku elektroenerģijas daudzumu, kā no gāzes, un darbam kondensācijas ciklā tā nav izmantojama. Bez tam jaunas 120 MW šķeldas elektrostacijas izbūve ir par 30-40% dārgāka kā RTEC-2 CC2 projekts, jo jābūvē pilnīgi jauna stacija ar specializētu infrastruktūru.

 

Lasīt vairāk: www.delfi.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *